Užitočné rady pre ľudí, ktorí by chceli podnikať

Finance

Aj keď nezamestnanosť v posledných mesiacoch výrazne klesala, nepribúda počet zamestnancov, ktorí sú spokojní so zamestnaním. V súčasnosti ale pribúda veľmi veľa ľudí, ktorí by chceli podnikať a venovať sa tomu čo ich baví bez toho, aby ich niekto kontroloval, aby sa museli niekomu zodpovedať.

Vlastné podnikanie je obeta voľného času, drahých dovoleniek a neustále sa vzdelávanie. Ak si chcete založiť vlastnú firmu, ponúkame vám pár užitočných rád.

Vyhnite sa byrokracii pri zakladaní spoločnosti

Kamkoľvek prídeme, tam sa stretneme s byrokraciou. Byrokracia je na Slovensku pomerne rozšírená a viacerí ľudia sa snažia nájsť spôsob, ako sa jej vyhnúť. Ak vás láka podnikanie, žiaľ, ani pri zakladaní spoločnosti sa byrokracii nevyhnete. Cieľom politikov je zamedziť tomu, aby byrokracia robila problémy nielen budúcim podnikateľom, ale aj dlhoročným podnikateľom.

Je však možnosť, ako sa vyhnúť byrokracii pri zakladaní spoločnosti. Je to možné tak, že si nájdete firmu, ktorá celý proces zakladania novej spoločnosti zrealizuje za vás. Za vopred dohodnutý poplatok vám založia firmu. V cene bude zahrnutý aj poplatok za zápis do OR.

Pre úspešný zápis do OR potrebujete znalosť príslušných právnych predpisov a to nie každý má. Využite preto možnosť zveriť zakladanie spoločnosti externej firme, ktorá sa postará aj o úspešný zápis vašej spoločnosti do OR.

Reprezentatívne sídlo vám pomôže rozbehnúť biznis

Už pri zakladaní firmy by ste si mali určiť sídlo firmy, na ktorom bude sídliť vaša firma. Ak ale nemáte priestory, v ktorých by ste sídlili, uprednostnite virtuálne sídlo. Virtuálne sídla sa nachádzajú v Bratislave v lukratívnych častiach a práve z tohto dôvodu si ich vyberajú práve začínajúci podnikatelia.

Začínajúci podnikateľ nepotrebuje veľké kancelárske priestory. Potrebuje, aby jeho firma sídlila na lukratívnej adrese a aby si získala aj vďaka tejto lukratívnej adrese nových zákazníkov.

Zdroj obrázka:

Autor: Jacob Lund / Shutterstock.com