Aká je výborná voľba pre váš interiér?

Hobby & bydlení

Na vyššie položenú otázku sa dá odpovedať jednoducho. Zveľadenie interéru pomocou tapiet a závesov neodmysliteľne patrí k činnostiam, ktorých výsledkom je skrášlený interiér. Dnes na trhu nájdete veľké množstvo materiálov a prevedení, ktoré sa vyvíjali po stáročia, a z ktorých sa dá veľmi ľahko vybrať. Povieme vám ako na to.

Krása ukrytá v závesoch

Bytový textil sa dnes môže pýšiť veľkým množstvom látok z rôznych materiálov, ktoré sa hodia na výrobu čohokoľvek. Ak chcete kúpiť nové závesy v predajniach bytového textilu ich nájdete neúrekom. Môžete si vybrať tmavé či svetlé, zatemňovacie alebo termoizolačné. V prvom rade si musíte zvážiť aké potrebujete a do akej farby či motívu ste sa rozhodli ísť. Teplé odtiene sa hodia do miestností, kde trávite najviac času a studené, kde odpočívate.

Každý záves je jedinečný a krásny. Ak nie ste zručná krajčírka, v bytovom textile vám radi uľahčia život aj touto službou. Závesy vám pripravia podľa vašich požiadaviek rýchlo a jednoducho. Treba poznať parametre, ktoré by mali vaše závesy spľňať a tie zadajte šikovným krajčírkam v prevádzke. V dohodnutý termín si závesy vyzdvihnete a môžete si nimi ozdobiť váš príbytok.

Všemocné tapety

Tak ako doba pokročila značne dopredu, tak je tomu aj tak vo výrobe či v aplikácii tapiet. V minulosti sa tapety využívali v domácnostiach ako skrášľovací prostriedok stien a ako aj známka luxusu. Kto mal v minulosti vytapetovanné izby bol zaradený do vyššej vrstvy. Všetko záviselo aj od materiálov a prevedenia tapiet na stenách.

Väčšinou boli umiestňované po celom dome alebo len v reprezentatívnych miestnostiach a upevnené pomocou klinčekov, či nalepovacou technikou.

Dnes môžeme tapety vidieť na nosných stenách ako dekoračný prvok, ktorý ihneď upúta pozornosť alebo krásne splynie s celkovým zariadením interiéru. Tapety sú vyrábané z rôznych materiálov, ako napríklad drevo, plast, vinyl, PVC, papier, či kožušina. Je na vás akému materiálu dáte zelenú. Nezabúdajte však na to, že tento dekoračný prvok vie priestor zútulniť a zúžiť, preto nosnú stenu voľte vo väčších miestnostiach a materiál tapety prispôsobte charakteru miestnosti.