Ako zveľadiť rodinný dom s príchodom teplejšieho ročného obdobia?

Hobby & bydlení

Marec je prvý jarný mesiac. Príroda sa prebúdza, vo vode sa začínajú biologické procesy, vo vzduchu cítiť príchod teplejšieho ročného obdobia. Obyvatelia obcí sa už tešia na záver zimy ukončením vykurovacej sezóny. Napriek tomu, že tohtoročná zima bola veľmi slabá, bez kúrenia by nebolo možné existovať a paliva sa minulo aj tak viac než dosť.

Ako zveľadiť rodinný dom a záhradu s príchodom teplejšieho ročného obdobia?

Natieranie striech

Najdôležitejšia súčasť rodinných domov, ktorá je vystavovaná vonkajším podmienkam, nemusí byť po zime v 100% stave. Strecha je vystavovaná fyzikálnym, mechanickým, fyzikálno-chemickým a biologickým vplyvom, preto je potrebné každý rok jej venovať dostatok pozornosti. Plesne, UV žiarenie, korózia, sneh, ale aj vietor môžu vážne poškodiť strešné krytiny, ak sa im dostatočne nevenujeme. Ak si chcete zveľadiť rodinný dom s príchodom teplejšieho ročného obdobia, odporúčame vám najať si firmu, ktorá vám zabezpečí natieranie striech. Špecialisti na natieranie striech používajú kvalitnú techniku a vybavenie, ktoré vám pomôže chrániť strešnú krytinu a predĺžiť tak jej životnosť.

Čistenie fasád

Na čistenie fasád častokrát potrebujeme horolezeckú a lanovú techniku, pomocou ktorej sa dostaneme aj na ťažko dostupné miesta. Po zime môžete spozorovať, že fasáda už tak nežiari, je špinavá. Veľký vplyv na fasádu má nielen prach, ale aj blízkosť komínov. Sadze sa usádzajú nielen na parapetách, ale aj na fasádach.

Ak chcete zveľadiť váš rodinný dom po príchode jari, zajednajte si firmu, ktorá má vo svojom vybavení vysokotlakové čističe vhodné na čistenie fasád. Po čistení fasády je potrebné fasádu buď striekať fasádnou farbou, alebo aplikovať protiplesňový náter.

Váš rodinný dom si po zime zaslúži vašu pozornosť a preto si ho skúste zveľadiť práve náterom strechy a vyčistením komplet celej fasády.

Zdroj obrázka:

Autor: Colette3 / Shutterstock.com