Chystáte sa vyraziť na dovolenku na motorke? Čo si obliecť na jazdu?

Hobby & bydlení

Letná dovolenka vlastným autom, to zažil skoro každý. Ale čo dovolenka na motorke? Tá sa týka oveľa menšieho počtu ľudí. Chcete sa k ním pridať ešte tento rok aj vy a čakáte len na to, kedy skončia tie najväčšie letné horúčavy? A viete už, v čom budete cestovať?

Kvalitná prilba, nepremokavá obuv a dva páry rukavíc

Nevyhnutným základom je samozrejme špičková prilba na motorku. Tá je niečím, na čom rozhodne netreba šetriť, keďže je základným a najdôležitejším bezpečnostným prvkom pri jazde na motorke. Samozrejme, nepredpokladali sme, že by ste si ju zabudli doma, skôr ju spomíname preto, aby ste venovali čas jej dôkladnej kontrole.

Poďme teraz na „opačný koniec“, k topánkam. Rozhodne by malo ísť o nepremokavú moto obuv. Alternatívou je mať so sebou nepremokavé návleky. Základom je totiž byť pripravený na akékoľvek počasie.

Z dolných končatín prejdime na horné a teda k rukaviciam. Zoberte si rovno dva páry. Počas teplých dní oceníte priedušné textilné moto rukavice a pre prípad ochladenia alebo dažďa si zbaľte kvalitné kožené rukavice.

Aspoň dve vrstvy oblečenia

A teraz už prejdime k tomu aké dobré oblečenie na motorku mať na motorkárskej dovolenke. Začnime spodnou vrstvou, ktorá sa často zanedbáva, ale rozhodne je dôležitá. Kvalitné termoprádlo z funkčných materiálov je totiž vhodné nielen v zime, ale aj v lete (chráni aj pred teplom). Okrem tepelnej regulácie bude odvádzať pot, vďaka čomu sa postará o váš komfort aj počas dlhých jázd.

Vrchnú vrstvu bude potom tvoriť buď kombinácia motorkárskej bundy a nohavíc, alebo jednodielna kombinéza. To, pre ktorú možnosť sa rozhodnete, je len na vás, každému vyhovuje iná varianta. Čo však platí pre všetkých je, že táto vrchná vrstva musí byť nepremokavá a odolná voči vetru.

 

Zdroj obrázka:

Autor: Courtney H/peopleimages.com / Stock.adobe.com