Činnosti, ktorým by ste sa mali venovať pri jarnom upratovaní

Hobby & bydlení

Jar je za dverami a pomaly, ale isto väčšina zimných dekorácií, ktorá zdobila náš interiér, sa schová a nahradia ich moderné jarné dekorácie. S prichádzajúcim teplým ročným obdobím sa v mnohých domácnostiach plánuje jarné upratovanie.

Ak to v najbližšom období čaká aj vás, ktorým činnostiam by ste sa mali venovať pri jarnom upratovaní?

Umývanie okien, rámov, tieniacej techniky

Jednou z prvých činností, ktorým by ste sa v rámci jarného upratovania mali venovať, je umývanie okien. Umývanie okien ale nezahŕňa len čistenie okenných skiel, ale aj rámov, tesnení a tieniacej techniky. Pri jarnom upratovaní sa viac povenujte práve umývaniu okien. Začnite umývaním tieniacej techniky. Ak máte moderné žalúzie, kúpte si čistič žalúzií, alebo použite navlhčenú švédsku utierku, ktorou môžete utierať zaprášené žalúzie. Dávajte však pozor, aby ste žalúzie nepolámali a nepotrhali lanká.

Keď budete mať poumývanú tieniacu techniku, môžete si ju vytiahnuť a pustiť sa do umývania skiel.

Na umývanie skiel budete potrebovať okrem chemického prípravku a teplej vody aj ocot. Pár kvapiek octu vám pomôže odstrániť šmuhy na oknách a usušené kvapky vody na okne, ktoré vznikli odrážaním dažďových kvapiek z parapiet. Parapety, či už vnútorné, alebo vonkajšie vám odporúčame umývať priebežne aj počas zimy.

Zamerajte sa hlavne na utieranie vonkajších parapiet. Počas zimy sa na nich môžu usádzať sadze a pri pršaní vám môžu na spodnej časti skiel vznikať tmavé bodky.

Umývanie kuchynskej linky

Okrem umývania okien nezabúdajte aj na umývanie kuchynskej linky, nielen zvonka, ale aj zvnútra. Povyberajte papier z kuchynskej linky, poumývajte zásuvky a police kuchynskej linky a do konkrétnych šuflíkov umiestnite nový papier do kuchynskej linky.

S umývaním kuchynskej linky môžete aj vytriediť nepoužívané riady a ponúknuť ich kamarátkam, mame, či sestre.

Zdroj obrázka:

Autor: Maglara / Shutterstock.com