Praktické riešenia do vašej záhrady

Hobby & bydlení

Zber úrody je pre záhradkárov najväčším potešením po dlhej a náročnej niekoľkomesačnej starostlivosti. Leto sa s nami rozlúčilo vo veľkosť štýle. Teraz však musíme myslieť predovšetkým na zber ovocia a zeleniny, ktorú sme si poctivo vypestovali.

Ak ste vášnivým záhradkárom a každý rok sa snažíte zveľaďovať si tieto priestory, máme pre vás pár praktických riešení, ktoré ako správny záhradkár určite oceníte.

Nádrže na dažďovú vodu

Letá bývajú v našich končinách horúce a najväčším problémom záhradkárov nie sú len plesne a škodcovia, ktorí ničia úrodu, ale aj nedostatok vlahy. Kompenzovať si to kompenzujú polievaním klasickou pitnou vodou, no treba si uvedomiť, že rastliny potrebujú dažďovú vodu, ktorá im poskytne potrebné živiny na vývoj. Plastové sudy sa zdajú byť praktickým riešením na vzniknutú situáciu, ale ak máte veľkú záhradu, voda z plastových sudov vám stačiť nebude.

Vhodným riešením na problémy so zberom dažďovej vody sú podzemné nádrže na dažďovú vodu, ktoré vám umožnia čerpať dažďovú vodu pomocou klasických čerpadiel. Uschovávajú veľké množstvo dažďovej vody a tým vám nekomplikujú život cez najväčšie letné horúčavy, kedy je nedostatok dažďovej vody najväčší. Ak máte veľkú záhradu a nechcete na polievanie míňať pitnú vodu, objednajte si a dajte si doviezť takúto zbernú nádrž na dažďovú vodu.

Dajte zbohom klasickej žumpe

Žumpa je dôležitá súčasť domácnosti a pri vyvážaní odpadových vôd dokáže nákladné auto, ktoré zabezpečuje vývoz odpadových vôd, znehodnotiť celý trávnik. Žumpa býva súčasťou záhrady a pri jej vyvážaní a údržbe sa môže znehodnotiť okrasná záhrada, ale aj úžitková záhrada. Aby ste sa týmto nepríjemnostiam vyhli, odporúča sa dať zbohom klasickým žumpám a nahradiť ich dvojkomorovými žumpami, ktoré prečisťujú odpadové vody v rámci svojej konštrukcie, čo vám umožní vyhnúť sa častému vyvážaniu odpadových vôd. Predajne takýchto žúmp nájdete v hociktorom meste. Ak ste z Čadce a nie ste pripojený na kanalizáciu, objednajte si novú žumpu v Čadci. Vyhnete sa tak komplikovanému dovozu, za ktorý by ste si museli priplatiť nemalé peniaze.

Vyhnite sa problémom s nedostatkom dažďovej vody a ničením trávnika a rastlín pri vývoze odpadových vôd. Ponúkame vám efektívne riešenia.