Štýlovo zariadené kúpeľne a detaily, ktoré modernizujú kúpeľňové priestory

Hobby & bydlení

Nájsť štýlové vybavenie do kúpeľne nemusí byť náročné. Väčšinou býva problémom predovšetkým vysoká cena za moderné obklady a ostatné kúpeľňové vybavenie.

Ak uvažujete o modernizácii kúpeľne, poradíme vám, na čo sa zamerať, aby ste mali štýlovo zariadenú kúpeľňu.

Obklady a dlažba

Ako prvé by ste mali venovať pozornosť výberu moderných obkladov a dlažby. Kvalitný, nadčasový a farebne vyhovujúci obklad a dlažba sú a budú dominantným prvkom kúpeľne. V súčasnosti si zákazníci vyberajú lesklé veľkoformátové obklady a dlažbu. Čo sa týka farebných prevedení, uprednostňované sú tieto farby – olivovo zelená, marhuľová, béžová, hnedá a dokonca aj sivá a čierna. Práve posledné dve menované farby dodávajú kúpeľni dávku luxusu. Odporúčajú sa skôr ale do väčších kúpeľní, kde krásne vyniknú a opticky ju nezmenšia.

Obklad a dlažba musia byť z kvalitného, ideálne prírodného materiálu, ktorý je nadčasový, trváci a zvládne aj vysokú vlhkosť. V kombinácii s kvalitnými škárovacími hmotami vytvoria obklad a dlažba dokonalú kúpeľňu hodnú na stránky najznámejších časopisov o bývaní.

Sprchové kúty alebo vane

Keď už budete mať vybratý obklad a dlažbu, na rad prichádza výber sprchového kúta alebo vane. Nech už sa rozhodnete pre čokoľvek, vyberte si kvalitu, nadčasovosť, štýl, funkčnosť a nezabudnite na praktickosť. Najmodernejšie sprchové kúty ponúkané v kúpeľňových štúdiách vynikajú modernosťou a zároveň ich minimalistický dizajn skvele zapadá k ostatnému vybaveniu.

V malých kúpeľniach vynikajú rohové biele vane, ale v rustikálnych kúpeľniach vynikajú rustikálne vane stojace na nožičkách.

Kúpeľňový nábytok, vodovodné batérie a umývadlá

K moderným obkladom, sprchovým kútom a vaniam je potrebné zladiť kúpeľňový nábytok, vodovodné batérie a samozrejme aj umývadlá. V priestranných kúpeľniach by nemali chýbať bidety. Čo sa týka nábytku, odporúča sa klasický biely z vodeodolných materiálov s dostatkom úložných priestorov. K nábytku sa odporúča zladiť aj umývadlá. Z tých sa odporúčajú obdĺžnikové umývadlá a tmavé okrúhle umývadlá. Všetky tieto doplnky do kúpeľne a zároveň dôležité súčasti nájdete v ponuke známej značky Villeroy Boch.

Pri modernizácii kúpeľne rozhodujú detaily. Zamerajte sa predovšetkým na súlad nábytku, obkladu a priestoru, kde vykonávame hygienu (vaňa, sprchový kút).