7 dôvodov, prečo sú drevené hračky pre deti vhodné od 1 roka

Ostatní

Hľadáte bezpečné a zábavné hračky vhodné pre ročné deti? Drevené hračky sú čoraz viac vyhľadávané. Už nie je minulosťou že hračky z dreva sa dedili a boli najlepším spoločníkom vo vývinovom veku. Prečo sú také vyhľadávané?

1. Dedia sa medzi súrodencami

Každý rodič pozná rýchle zničenie hračky čo i len malým úderom o zem. Drevené hračky pre deti sú silnejšie a odolnejšie voči poškodeniu. Vďaka tomu ich po využití môžete dať mladším súrodencom. Týmto spôsobom ušetríte vašu peňaženku a znásobíte radosť detí.

2. Bezpečné pre deti

Vďaka tomu, že drevo je prírodný materiál, je aj bezpečný pre deti. Drevené hračky sú povrchovo upravované zdravotne neškodnými lakmi a farbami. Ide o obrovskú výhodu v situáciách, keď dieťa hračku olizuje či hryzie. Neobsahujú žiadne toxické látky, ktoré by mohli dieťaťu uškodiť.

3. Ich kúpou chránite životné prostredie

Plastové hračky sú síce pekné, no v prírode sa rozkladajú mnoho rokov. Drevená hračka je vyrobená z obnoviteľných materiálov, ktoré sú šetrné k prírode. Sú recyklovateľné a odolné voči elektrickému šoku.

4. Majú vplyv na zdravý vývin dieťaťa

Všetci rodičia chcú, aby sa ich dieťa vyvíjalo tým správnym smerom. Vďaka hračkám z dreva zabezpečíte rozvoj detskej fantázie a kreativity. Dieťa si vďaka nim bude cibriť svoju predstavivosť.

5. Drevená hračka dieťa neomrzí

Výrobcovia týchto hračiek si dávajú záležať na tom, aby deti rýchlo neomrzeli. Ich funkcie a čaro dieťa nachádza v každej hre, preto sa s ňou dieťa vydrží hrať tak dlho. Čím sú hračky jednoduchšie, tým dlhšie ju dieťa objavuje. Drevené hračky pre najmenších nútia deti vymýšľať, napodobňovať zvuky a tvoriť.

Nie je hračka ako hračka. I keď na svete existuje mnoho druhov hračiek v rôznych prevedeniach, farbách a odtieňoch, je veľmi dôležité vybrať tú, ktorá sa pripíše na zdravom vývine dieťaťa. Medzi také patria aj drevené hračky.

6. Drevené hračky sú príjemné na dotyk

Drevo je ako prírodný materiál veľmi príjemný a jemný na dotyk. Vďaka tomu je šetrní k detských rúčkam, ktoré prvými dotykmi spoznávajú okolitý svet.

7.Očarujúci dizajn očarí aj tých najmenších

Drevené hračky pritiahnu pozornosť aj najmenších ratolestí. Sú jednoduché a vyrobené v jemných farbách, preto nepôsobia rušivo. Hračky z iných materiálov sú vyrobené v komplikovanejšom dizajne s viacerými funkciami, vtedy môžu detskú pozornosť rušiť. Hračky z dreva majú jednoduchú štruktúru a jemné línie.