Ako minimalizovať riziko problémov so zubami? Dentálnou hygienou

Ostatní

Keď bolia zuby, je to vždy nepríjemné. Problémov so zubami sa obáva veľa ľudí a aj zo zubárov má veľká časť z nás akýsi „zabudovaný“ strach. Avšak len dobrý zubár dokáže vyriešiť naše problémy týkajúce sa zubov.

Vyhnite sa takýmto problémom

V závislosti od poškodenia zuba sa volia rôzne metódy jeho ošetrenia, či rekonštrukcie. V prvom rade je však potrebné odstránenie zubného kazu, ktorý zapríčiňuje problémy. Následne sa môže zubné tkanivo rekonštruovať.

Pri poškodeniach zubov v menšom rozsahu sa na ich rekonštrukciu používa fotokompozitná výplň, čiže biela plomba. Sú však situácie, keď je poškodenie zuba príliš rozsiahle a je potrebné prísť s lepším riešením.

Tu sa môžeme stretnúť s odborným výrazom endodoncia. Ide o koreňové ošetrenie zuba. Vykonáva sa vtedy, keď kaz zasahuje až do zubnej drene, prípadne je tak hlboký, že pri jeho ošetrení sa zubár dostane až k nervu. Pre nahradenie chýbajúcej časti zuba sa po endodoncii používajú rôzne druhy zubných náhrad.

Stačia vám tieto dôvody?

Aj vás pri predstave zubného kazu striasa? Najlepším spôsobom, akým predísť vyššie uvedeným zákrokom, je dôkladná prevencia. Tá samozrejme zahŕňa pravidelné čistenie zubov doma, ale to nie je všetko.

Ak chcete mať čo najmenej starostí so zubami, choďte dvakrát ročne na dentálnu hygienu. Ak ste doteraz v takomto niečom nevideli zmysel, máme pre vás niekoľko dôvodov, prečo by ste svoj názor na dentálnu hygienu mali prehodnotiť.

V prvom rade dokáže dentálna hygiena znížiť riziko vzniku zubného kazu ma minimum. To vďaka profesionálnym nástrojom, s ktorými sa dentálna hygienička dostane aj tam, kde to s bežnou kefkou nedokážete.

Dentálna hygiena vám pomôže predchádzať aj nepríjemným ochoreniam ďasien od ich krvácania až po stratu zuba v dôsledku pokročilej parodontitídy. A v neposlednom rade sa vďaka dentálnej hygiene zbavíte všetkého zubného povlaku a usadeného zubného kameňa, ktoré môžu spôsobovať neželanú pigmentáciu zubov, či nepríjemný zápach z úst.

Zdroj obrázka:

Autor: kurhan / Shutterstock.com