Ako opäť postaviť na nohy svoje podnikanie a získať nových zákazníkov?

Ostatní

Pandémia, energetická kríza a tým pádom zvyšujúce sa výdavky pri výrobe produktu neboli a nie sú pozitívnou správou pre podnikateľský sektor na Slovensku. Podnikatelia sa snažia urobiť všetko pre to, aby okresali svoje výdavky, ale aby pritom výrazne neutrpela výroba a produktové portfólio. Ako ale opäť postaviť na nohy svoje podnikanie a získať nových zákazníkov? Poradíme si.

Zamerajte sa na získanie certifikátu kvality

Medzinárodná norma ISO 9001 rieši procesný prístup v rámci odberateľsko- dodávateľských vzťahov. Keď sa vás zákazníci budú pýtať na ISO, tak s určitosťou sa bude jednať práve o túto normu. Cenu ISO 9001 zistíte u firmy, ktorá sa špecializuje na pomoc pri zvládnutí certifikácie. Ak teda chcete do svojej firmy zaviesť ISO 9001, oslovte firmu, ktorá vám s tým pomôže.

ISO 9001 sa nezameriava na certifikáciu výrobkov, ale na riadenie kvality. Zákazníci tak budú mať istotu kvality produktov, keďže vaša firma robila všetko pre to, aby zabezpečila, že jej produkty a služby budú vyhovovať zákazníkom.

Získaním tohto certifikátu sa zviditeľníte v trhovom prostredí, zvýši sa spokojnosť zákazníkov a budú pribúdať noví. Zároveň sa stanete konkurencieschopnejšími.

Znížte negatívny vplyv na životné prostredie

Ak chcete získať nových zákazníkov a postaviť na nohy svoje podnikanie, skúste sa uberať ekologickejšou cestou. Podniknite potrebné kroky na zníženie negatívneho vplyvu na životné prostredie. Zapojením do schémy pre environmentálne manažérstvo a audit známej aj pod skratkou EMAS sa vám to podarí.

Ak budete pri podnikaní dbať o ochranu životného prostredia a znížite tak negatívny vplyv na životné prostredie, zákazníkov to presvedčí, aby nakupovali práve u vás.

Postaviť na nohy vám pomôže aj zviditeľnenie sa na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Zdroj obrázka:

Autor: Golden Dayz / Shutterstock.com