Ako sa vybaviť na nenáročnú zimnú turistiku?

Ostatní

Blížia sa vianočné sviatky a voľné dni. Po vyjedaní vianočných koláčikov a zemiakového šalátu ale dobre padnú prechádzky a nenáročná zimná turistika. Ako sa ale vybaviť na nenáročnú zimnú turistiku? Určite nič nepodceňte.

Kvalitné topánky

Kvalitné zimné turistické topánky by ste mali mať aj pri nenáročnej turistike. Dôležitá je protišmyková podrážka a nepremokavá membrána, ktorá chráni nohu pred vlhkosťou. Vodeodolné, vodotesné topánky s protišmykovou podrážkou a anatomickou stielkou vhodné do zimných podmienok vám poskytnú na turistike maximálne pohodlie. Nemusíte sa báť mokrých nôh, studených nôh a nehrozí, že sa vám bude pri chôdzi neustále šmýkať.

Na internete nájdete viaceré známe značky kvalitnej obuvi aj do zimy. Pozrite si napríklad ponuku kvalitných AKU topánok. Výber je naozaj veľký. Pri tejto značke máte istotu, že tu s vami budú roky a stále budú slúžiť rovnako dobre ako na začiatku.

Funkčné prádlo z Merina

Spodná funkčná vrstva je v zimných mesiacoch potrebná. Na turistiku si preto dávajte funkčné prádlo z Merina. Merino vlna vás chráni pred chladom a keď sa spotíte, nebudete mokrí. Určite nepodceňte ani ochranu chodidiel. Termo ponožky aj s obsahom Merina udržia vaše nohy v suchu a v teple. Do vysokého snehu sa vám zídu aj štucne.

Teplý čaj v termoske

Nezabudnite na tekutiny. Vezmite si dobre tesniacu termosku s teplým bylinkovým čajom s medom a citrónom. V mrazoch vás pohár teplého čaju zohreje a povzbudí. Počas fyzickej aktivity je príjem tekutín dôležitý a preto ich majte pri sebe, či už idete na polhodinovú prechádzku, alebo trojhodinovú turistiku.

Ďalekohľad

Na zimnú nenáročnú turistiku odporúčame vziať si aj ďalekohľad. Pri dobrom počasí a počas mrazivých dňoch tak budete mať možnosť pozrieť si vzdialené okolité kopce, hory aj cez ďalekohľad. Ak nemáte ďalekohľad, pozrite si ďalekohľad značky Zeiss. Táto značka má v ponuke aj poľovnícke ďalekohľady, či termovízie.

Zdroj obrázka:

Autor: Maridav / Shutterstock.com