Ako sa vybaviť na poľovačku?

Ostatní

Ku každému poľovníkovi okrem typického oblečenia patrí aj spoľahlivá guľovnica, s ktorou vždy trafí svoj cieľ. Alebo aspoň väčšinou. A ak náhodou netrafí, tak nie vinou svojej zbrane.

Kvalitná zbraň je základ

Takéto kvalitné zbrane vyrába aj nemecký výrobca Blaser. Ten je na trhu už od roku 1957, kedy firmu založil Horst Blaser. Na trhu sú tak dostatočne dlho nato, aby vedeli, čo je potrebné pre výrobu naozaj kvalitných zbraní.

Aj základné modely v ich ponuke zvládnu aj náročné používanie a umožnia vám bezpečné uchytenie a presné mierenie aj ak vám počasie nebude priať. Vybrané modely majú na predpaží, lícnici a pištoľovej rukoväti vložky z kvalitnej kože, ktoré sú impregnované pre prípad nepriaznivého počasia.

Značka Blaser pri návrhu svojich zbraní nezanedbáva ani ergonómiu a tak budú mierenie a streľba maximálne pohodlné. Majú modely prispôsobené nižším postavám s kratšími rukami a dokonca myslia aj na nežnejšie pohlavie. Ponúkajú modely špeciálne prispôsobené ženskej anatómii, ktoré doprajú aj ženám so štíhlymi rukami ideálne uchopenie.

Bez ďalšieho vybavenia by však z poľovačky moc nebolo

Dobré poľovníctvo však neponúka len zbrane. K lovu okrem zbrane neodmysliteľne patrí aj kvalitná optika v podobe ďalekohľadov a puškohľadov. Potrebujete byť predsa schopný trafiť aj ten najvzdialenejší cieľ. A samozrejme, bez zásoby streliva môžete maximálne len mieriť.

Osobitou kategóriou je poľovnícke oblečenie. Dobre sa obliecť na poľovačku je podobné ako obliecť sa na turistiku. V prípade chladnejšieho počasia nezabúdajte na spodnú vrstvu z kvalitného funkčného prádla. Predsa len pri poľovačke nie ste neustále v pohybe a ľahko sa môže stať, že vám ostane zima.

Vrchná vrstva vás musí chrániť pred vetrom a dažďom ak sa počasie počas poľovačky nečakane zhorší. A rovnako ako pri vysokohorskej turistike nezabúdajte na kvalitnú a pevnú obuv, pretože terén v lese môže byť rovnako zradný ako ten v horách.

Zdroj obrázka:

Autor: Body Stock / Shutterstock.com