Ako si vybrať kvalitné tonery do tlačiarní?

Ostatní

Ponuka tonerov je veľká a tým, ktorí nemajú skúsenosti s nákupom nových tonerov, sa môže zdať byť kategorizácia tonerov neprehľadná a chaotická. Ak potrebujete do svojej tlačiarne kvalitné tonery, riaďte sa týmito radami, vďaka ktorým si vyberiete kvalitné tonery do tlačiarní.

Vyberajte podľa tlačiarne a podľa značky

Pri výbere nového balenia tonerov si najskôr zistite, aký typ tlačiarne máte. Poznáme laserové a atramentové tlačiarne. Ak si nie ste istý, skôr, ako si objednáte nové tonery, zistite si, či kupujte správny typ tonerov.

Výber nových tonerov musíme vždy prispôsobiť aj značkám tlačiarní. Ak máte doma výkonnú tlačiareň Canon, budete potrebovať nové tonery Canon, ktoré nevysychajú a poskytujú 100% spoľahlivosť tlače.

Originálne tonery

Jedná sa o tonery, ktoré sú zo všetkých tonerov najkvalitnejšie. Vyrábajú ich však firmy, ktoré vyrábajú aj tlačiarne a práve preto sú zo všetkých tonerov najdrahšie. Ak vám ale nezáleží na tom, že si za kvalitu priplatíte, tak potom by ste po iných toneroch nemali pozerať a mali by ste uprednostňovať kvalitné tonery, ktorým nikto nehovorí inak ako originálne tonery. Sú kvalitné a ani pri dlhodobejšom nepoužívaní nevysychajú. Sú vhodné predovšetkým do firemných kancelárií alebo na úrady.

Kompatibilné tonery

Jedná sa o najpredávanejšie tonery a sú vhodné do všetkých domácností, ale i do firmy. V porovnaní s originálnymi tonermi sú výrazne lacnejšie, nakoľko práve pri nich si neplatíte za značku. Sú kvalitou veľmi podobné tým originálnym a práve preto sú tieto tonery najpredávanejšie.

Ak chcete kvalitný toner do domácej tlačiarne a záleží vám na kvalite, neplaťte zbytočne za originálny toner, keď si môžete dopriať kompatibilný toner.

Ak vám aj originálne tonery prídu drahé, vyberte si repasované tonery. Sú zo všetkých najlacnejšie, avšak kvalitou veľmi nevynikajú.