Čaj zo vzácnej huby, ktorá obsahuje množstvo prospešných látok

Ostatní

Čaj patrí medzi najobľúbenejšie nápoje na svete. Faktom je, že dokonca bojuje s kávou o prvé miesto. Takže prinajhoršom je druhým najobľúbenejším nápojom sveta. A mnohí mu prisudzujú prvenstvo.

Čagu hľadajte na kmeňoch stromov. Najčastejšie však na breze

Čajov poznáme veľké množstvo druhov, ktoré sa však neodlišujú len chuťou, či farbou, ale aj rôznymi vlastnosťami. Okrem „klasických“ druhov čaju, ktoré nájdete v každom obchode, však existujú aj rôzne špeciálne čaje.

Často ide o čaje, ktoré sú vďaka svojmu pôvodu veľmi prospešné pre ľudský organizmus. Sem môžeme zaradiť aj zdravý čaga čaj. Ak ste o ňom ešte nepočuli, ide o čaj z huby, ktorú poznáme hlavne pod našim „oficiálnym“ názvom, ryšavec šikmý. Označenie čaga sibírska však taktiež nie je výnimkou.

Čaga sibírska sa radí medzi drevokazné huby. Aj keď sa vyskytuje na viacerých stromoch, najčastejšie je jej „pôsobiskom“ breza. V čom spočíva jej výnimočnosť a prečo by ste mali čaj z čagy sibírskej piť aj vy?

Prečo je dobré piť čaj z čagy? A kľudne aj pred spaním

Čaga sibírska obsahuje množstvo látok prospešných pre ľudský organizmus. To samá o sebe, ale ďalšie látky počas svojho rastu dokáže absorbovať zo stromu, na ktorom rastie. Je tak priam nabitá prospešnými látkami.

Čaj z čagy je preto výbornou kombináciou vitamínov, minerálov a antioxidantov. Jeho výhodou (okrem blahodárnych účinkov na ľudský oragnizmus) je, že neobsahuje kofeín a tak si ho môžete vychutnať aj pred spaním bez obáv, že kvôli šálke čaga čaju nebudete môcť zaspať.

Okrem kofeínu neobsahuje čaga čaj ani lepok, cukor, či konzervačné látky. Užiť si ho môžete ako množstvo iných čajov, v praktických filtračných vreckách alebo ak ste na prípravu čaju trochu „väčší“ fajnšmeker, je tu pre vás aj čaga čaj v sypanej podobe.

Zdroj obrázka:

Autor: miss.lemon / Shutterstock.com