Chceli by ste vinylovú podlahu, ale obmedzuje vás rozpočet?

Ostatní

Vinylové podlahy sú pre veľa ľudí v súčasnosti jasnou voľbou. A ak zrovna patríte medzi tých, čo váhajú, minimálne budú jasnou voľbou pre predajcov, od ktorých budete chcieť s výberom podlahy poradiť.

Tam, kde vinyl nenájde využitie, zvoľte lacnejší laminát

Je však pre vás rozhodujúcim faktorom cena? Potom je výber jasný, lacné laminátové podlahy vás budú stať podstatne menej ako populárne, ale predsa len drahšie vinylové podlahy. Čo však v prípade, že by ste chceli zúžitkovať aj 100% vodeodolnosť, ktorú ponúkajú len vinylové podlahy? Môžete sa rozhodnúť pre kombináciu týchto dvoch druhov.

Predsa len, prečo by ste mali ukrajovať veľkú časť z vášho obmedzeného rozpočtu na vodeodolnú podlahu napríklad do spálne? V nej a rovnako aj v obývačke a v detskej izbe vám vystačí podlaha laminátová. A vinyl položte tam, kde to má naozaj zmysel.

Vinyl použite tak, aby investícia mala naozaj zmysel

Tak napríklad na chodbu. Určite aj k vašim rituálom po príchode domov cez zimu, keď je všade plno snehu, patrí, že potom, ako sa vyzujete, idete rýchlo zháňať niečo, čím by ste mohli poutierať vodu, ktorá stihla z vašej obuvi odtiecť rovno na vašu háklivú podlahu. Veď predsa nechcete, aby ju voda nenávratne poškodila.

Ak si na chodbu vyberiete vodeodolnú vinylovú podlahu, máte po probléme. Teda tú vodu budete musieť utrieť ak nechcete mať mokré ponožky, ale môžete to urobiť s kľudom, keďže voda vinylovým podlahám nevadí.

Rovnako môže byť vinylová podlaha vhodná aj do kuchyne, keďže hlavne v okolí kuchynskej linky hrozí, že sa sem tam niečo vyleje. A pružnosť a odolnosť vinylovej podlahy oceníte, keď omylom pustíte na zem ťažký hrniec.

A čo kúpeľňa? Vždy vám prekážal tvrdý a hlavne chladný povrch „klasickej“ dlažby, ktorá je typická pre mnohé kúpeľne? Mali by sme pre vás riešenie. Aj do kúpeľne si totižto môžete dať vinylovú podlahu. Áno, tá 100% vodeodolnosť je naozaj 100%, takže v kúpeľni vinyl zvládne aj potopu. A čo ocenia vaše chodidlá je to, že na nohy pôsobí príjemne teplo na rozdiel od studenej a nepríjemnej dlažby.

Zdroj obrázka:

Autor: Tinatin / Shutterstock.com