Chcete viesť vaše dieťa k láske k cyklistike? Začnite na odrážadle

Ostatní

Popularita cyklistiky u nás nabrala rastúcu tendenciu s pribúdajúcimi úspechmi Petra Sagana, ale aj pred jeho érou to bol výborný spôsob športovania a trávenia voľného času. Skvelou vecou na cyklistike je to, že oslovuje rôzne vekové kategórie a tak je zároveň ideálnym spôsobom ako môže rodina tráviť spoločný čas nejakou športovou aktivitou.

S odrážadlom začnite akonáhle bude na vašom dieťati vidieť, že je na to pripravené

Aby ste svoje dieťa úspešne doviedli k tomu, aby obľubovalo jazdu na bicykli a keď bude mať dostatočný vek, začalo s vami chodiť na cyklovýlety, je najlepšie začať u neho budovať záujem o cyklistiku čo najskôr. Ak nerátame to, že vaše dieťa môžete voziť v detskej sedačke pripevnenej na váš bicykel, skvelým začiatkom pre budúcich cyklistov sú detské odrážadlá. Myslíme však tie, ktoré majú len dve kolesá a teda pripomínajú bicykel s tým rozdielom, že nemajú pedále.

Kedy je vhodný čas kúpiť vášmu dieťaťu takéto odrážadlo? To je individuálne, orientačne môžete rátať s vekom od 2 rokov, ale sú napríklad aj odrážadlá, ktoré sú podľa výrobcov vhodné už pre deti od 18 mesiacov. Avšak nemusíte sa riadiť rôznymi tabuľkami, sami určite budete dobre vedieť, či je vaše dieťa na odrážadlo už pripravené.

Nebojte sa prechodu na bicykel viac, ako vaše dieťa

Odrážadlo oceníte už pri prechádzkach, ktoré budú rýchlejšie ako v prípadoch, keď vaše dieťa cupitá povedľa vás. A samozrejme aj pri prechode na bicykel, ktorý deti so skúsenosťami z odrážadla zvládajú vo veľkej miere úplne bez problémov.

Častou chybou rodičov pri prechodoch z odrážadiel na detské bicykle je to, že sa boja viac ako ich deti. Rodičia často odkladajú prechod na bicykel, keďže majú pochybnosti o tom, či to ich dieťa zvládne. Nebojte sa, ak zvláda bez problémov jazdu na odrážadle, má rozvinutú motoriku a zručnosti potrebné aj pre jazdu na bicykli.

Zdroj obrázka:

Autor: Evgeny Atamanenko / Shutterstock.com