Chudnite pomocou ketózy

Ostatní

Ketóza je stav, pri ktorom naše telo využíva ako zdroj energie vlastné tukové zásoby miesto sacharidov. Ako to docielime? Jednoduchou úpravou jedálnička na nízkosacharidovej.

Ako si vhodne upraviť jedálniček?

Je potrebné si pripravovať nutrične vyvážené jedlá, ktoré obsahujú malé množstvo sacharidov, zvýšený obsah bielkovín, ktoré ochráni svaly, a vyvážený pomer vitamínov a minerálov. Zabúdať nesmieme ani na pitný režim.

Vyšší obsah bielkovín nájdeme v mäsu. Ideálne je mäso kuracie alebo rybie, použiť sa však dajú tiež morské plody. Medzi ďalšie potraviny, ktoré môžeme zaradiť do jedálnička, patrí mlieko, syry, vajcia a zelenina, predovšetkým karfiol, kapusta, avokádo, brokolica, cukety, špenát, špargľa, zelené fazuľky, ružičkový kel. Maškrtiť môžeme orechy, predovšetkým pekanové, para či makadamové, samozrejme nepražené a nesolené.

Do jedálnička naopak nezaraďujeme potraviny s obsahom cukru, medzi ktoré patrí aj ovocie, diele potom bielu múku a výrobky z nej, zemiaky a ryžu.

Neradi varíte? Vyskúšajte hotové balíčky

Pokiaľ nepatríte práve medzi zdatných kuchára alebo ste v časovej tiesni, môžete vyskúšať diétne balíčky, ktoré ponúka spoločnosť It ‘s my life, na ktorej stránkach sa môžete nechať inšpirovať aj celý rad zaujímavých a zdravých receptov.

Čo balíčky obsahujú? Záleží na tom, čo si zvolíte, pretože výber produktov je naozaj široký. Všetky sa však pripravujú z kvalitných druhov vstupných surovín a obsahujú nielen potrebné bielkoviny, ale aj minerály, vlákninu, vitamíny, omega 3 a 6 mastné kyseliny, antioxidanty a tráviace enzýmy.

Ak stále váhate a premýšľate, či je Bielkovinová dieta chutná, môžete vyskúšať niektorý z ochutnávkových balíčkov. Na výber máte nielen kaše, ale aj koktaily či omelety. Ak sa rozhodnete pre objednávku niektorého z balíčka, máte na výber hneď niekoľko možností – balíčky na jeden, dva alebo tri týždne. Ak nechcete stále objednávať, využite možnosť balenie pre celý mesiac.