Chystáte sa rekonštruovať kuchyňu a chcete, aby vyzerala moderne?

Ostatní

Kuchyňa je miestnosť s oveľa väčším „spoločenským“ významom ako sa jej bežne prisudzuje. Veď sa v nej stretáva celá rodina a veľakrát častejšie ako napríklad v obývačke. A taktiež návštevy niekedy skončia pri káve práve v kuchyni.

Ak máte priestor na kuchynský ostrovček, využite to

Kuchyňa by tak mala spĺňať nielen funkčné a praktické požiadavky, ale zároveň aj tie reprezentatívne. Ak ste na prahu rekonštrukcie kuchyne, prezradíme vám pár dizajnových prvkov moderných kuchýň, ktoré budete môcť zakomponovať aj do tej vašej.

Začnime tvarom kuchynskej linky. Ten je samozrejme z veľkej časti ovplyvnený priestorom, ktorý máte reálne k dispozícii. Čo však v moderných kuchyniach prevláda, sú skrinky až po strop. Ideálne ak tento rad nepreruší pracovná doska.

Kde však potom pracovnú dosku umiestniť? A vy ste ešte nepočuli o moderných kuchyniach s ostrovčekom? Práve na ňom môže byť dostatok priestoru na pracovnú dosku, kuchynský drez, varnú dosku a kľudne môže byť aj náhradou za jedálenský stôl.

Drevo a sklo nepatria len do kuchýň minulosti

Čo ešte môže patriť k moderným kuchynským linkám? Skúsme sa teraz pozrieť na niektoré prvky, ktoré začínajú byť opäť trendy a ich prípadnou aplikáciou dosiahnete, že vaša kuchyňa bude vyzerať naozaj výnimočne.

Prvým z týchto trendov je opätovné pridávanie dreva (ideálne svetlého) do neutrálnych farieb, ktoré boli typické pre kuchynské linky za posledné roky. Keď sa drevo skombinuje s matnou farbou, vyzerať to bude pútavo a skvelo.

Druhým z trendov, ktorý na prvý pohľad môže vyzerať ako z minulosti, ale v modernom prevedení dodá vašej kuchyni štýl, je sklo. Alebo konkrétnejšie, sklenené dvierka. Tie môžu mať rôznu úroveň priehľadnosti a tak sa dokonale prispôsobia zvyšku dizajnu kuchynskej linky. A čo takto poličky za týmito sklenenými dvierkami podsvietiť?

Zdroj obrázka:

Autor: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com