Čistite kuchyňu pravidelne a vyhnete sa znehodnoteniu zariadenia

Ostatní

Príprava jedál si vyžaduje používanie väčšieho množstva riadov. Tie domácnosti, ktoré nemajú umývačky riadov, sú tak odkázané na umývanie v dreze. Aby ste však neznehodnocovali vybavenie kuchyne, je potrebné kuchyňu pravidelne čistiť, nie však len raz za týždeň, ale viackrát za týždeň.

Ktoré miesta si všímať a ktorým venovať najviac pozornosti, aby nedošlo k znehodnoteniu zariadenia?

Úchytky na nábytok

Snáď najchytanejšia časť kuchynskej linky si pri čistení zaslúži viac pozornosti. Pri nesprávnom čistení vám môžu na úchytkách uschnúť zvyšky potravín. Špinavými prstami, ktoré ste si zašpinili pri varení, či pečení, ušpiníte tieto úchytky. Ak ich nebudete pravidelne čistiť, potom už len ťažko ich vyčistíte tak, aby vyzerali ako nové.

Čistite úchytky vodou zmiešanou s čistiacim prostriedkom na riady. Poprípade môžete použiť teplú vodu zriedenú s octom.

Priestor pod kuchynskými spotrebičmi na pracovnej doske

Ak máte na pracovnej doske kuchynské spotrebiče, nezabúdajte pravidelne čistiť priestor pod kuchynskými spotrebičmi. Kuchynský mixér, ale aj mikrovlnka, či kávovar bývajú umiestnené na pracovnej doske kuchynskej linky. Pri príprave jedál sa nám podarí oprskať nielen samotné spotrebiče, ale napríklad pri krájaní zeleniny sa nám môže odkotúľať kúsok priamo pod spotrebič. Zvyšok jedla si nevšimneme a to nám tam začne hniť.

Vždy po varení skontrolujte tento priestor, aby sa nestalo, že vám pod kuchynskými spotrebičmi budú hniť zvyšky potravín.

Môže sa stať, že napríklad pri mixovaní vám obsah mixéra zašpiní aj vrchné výklopné skrinky. Odporúčame preto kontrolovať aj dvierka výklopných skriniek, aby ste po pár dňoch neboli prekvapení, že nájdete na nich zaschnutú špinu. Ak máte spoľahlivé výklopné kovanie Aventos HK-S, nemusíte sa báť, že by zažratá špina alebo tekutiny mohli ohroziť jej fungovanie.

Kuchynský obklad

Kuchynský obklad pri sporáku je najvyťaženejší a aj najšpinavší. Ak zanedbáte čistenie tejto časti kuchyne, potom sa vám obklad už nikdy nepodarí dôkladne vyčistiť. Používajte klasickú chémiu na mastnú zažratú špinu a aplikujte ju krúživými pohybmi po celej ploche. Takto obklad vyčistíte od zažratej špiny.

 

Zdroj obrázka:

Autor:  LEKSTOCK 3D / Shutterstock.com