Čo by nemalo chýbať vo výbave poľovníka?

Ostatní

Práca poľovníkov je pre našu spoločnosť dôležitá. Ich povinnosťami nie je len odstrel premnoženej, chorej, či ranenej zveri, ale aj regulácia populácie a ochrana agroplodín.

Čo by ale nemalo chýbať vo výbave poľovníka?

Poľovnícke oblečenie

Najzákladnejšou výbavou by malo byť kvalitné poľovnícke oblečenie. Keďže práca poľovníka si vyžaduje vysoké nasadenie aj v nepriaznivom počasí, či teplotách, poľovnícke oblečenie musí byť vysokokvalitné, aby dokázalo ochrániť aj v nepriaznivých podmienkach. Nielen kvalita šitia, ale predovšetkým kvalita materiálu rozhoduje pri kúpe poľovníckeho oblečenia. Materiál by mal byť vodeodolný, vetruvzdorný, v lete zase chladivý, v zime zase hrejivý.

Ak ste poľovníkom, odporúčame vám nepodceniť výber poľovníckeho oblečenia a objednávajte si kvalitné poľovnícke oblečenie od overených predajcov.

V ponuke obchodov zameraných na poľovnícke vybavenie si môžete vybrať z týchto kategórií poľovníckeho oblečenia – bundy, nohavice, tričká, vesty, mikiny a svetre, funkčné prádlo, či dokonca aj kvalitné pokrývky hlavy. Pri práci v lese je dôležité chrániť si hlavu v každom ročnom období a preto máte možnosť vybrať si z klobúkov, čapíc, či šiltoviek.

Puškohľady

Pri regulácii zveri je nutné mať okrem kvalitnej pušky aj puškohľady. Značkové puškohľady v kvalitných prevedeniach výrazne uľahčia lov aj v náročnejších podmienkach. Na výber máte z rôznych značiek. Treba si už len vybrať ten puškohľad, ktorý bude vyhovovať práve na vašu pušku.

Pri výbere si treba všímať aj vzdialenosť oka od okuláru. Od vzdialenosti bude záležať, či je oko pri používaní so zbraňami s veľkým kalibrom vystavované veľkému riziku, alebo nie.

V poľovníckej výbave by nemalo chýbať predovšetkým kvalitné poľovnícke oblečenie a samozrejme aj puškohľady, bez ktorých by lov nemohol prebehnúť.

Zdroj obrázka:

Autor: Kaspars Grinvalds / Shutterstock.com