Čo musíte urobiť pre to, aby ste mali krásne a zdravé zuby?

Ostatní

Krásny a žiarivý úsmev bez kazov – to je sen každého z nás. Bolesť zubov patrí k tým najnepríjemnejším a niet nikoho, kto by si aspoň raz nezažil nepríjemnú bolesť zubov, keď ani tabletky proti bolesti nezaberali.

Ak chcete mať krásne a zdravé zuby, musíte sa o ne starať neustále, nie až vtedy, keď sa objavia nejaké problémy, zápal. Čo teda musíte urobiť pre to, aby ste mali krásne a zdravé zuby?

Poctivé čistenie

Zuby by sme si mali čistiť minimálne dvakrát. Poctivé čistenie zubov vám zabezpečí zdravý chrup bez kazov. Na čistenie budete potrebovať kvalitnú zubnú kefku s mäkkými štetinami (poprípade sonickú kefku), dobrú zubnú pastu s prírodným zložením a nízkym indexom abrazivity, medzizubné kefky, jednozväzkové kefky a zubné nite. Medzizubné kefky a zubné nite mávajte vždy pri sebe v kabelke, aby ste si v prípade zaseknutia zvyškov jedla v medzizubnom priestore mohli tieto priestory kedykoľvek vyčistiť.

Jednozväzkové kefky odporúčame na čistenie zadných stoličiek (zubov múdrosti), ktoré sú ťažko dostupné na čistenie klasickou kefkou. Sú vzadu a pri ich čistení vyvolávajú klasické kefky dávivý reflex.

Zubné pasty by mali byť šetrné k zubnej sklovine a ak by poskytovali aj enzymatické bielenie, bolo by to ešte lepšie.

Bielenie zubov bieliacimi pásikmi

Aby ste ale mali zuby krásne, pomôcť si môžete bielením. Nemusíte ale nikam chodiť, stačí si kúpiť kvalitné bieliace pásiky overené aj zubnými lekármi. Bielenie zubov doma má svoje výhody. Nemusíte nikam chodiť, doma máte bieliace pásiky, ktoré si podľa návodu od výrobcu budete aplikovať na zuby.

Bieliace pásiky ale vyberajte dôkladne. Iné sú určené pre začiatočníkov, iné pre niečo náročnejších. Zvlášť nájdete aj bieliace pásiky pre ľudí s citlivými zubami.

Medzi najkvalitnejšie a najspoľahlivejšie bieliace pásiky patria bieliace pásiky Crest. Od roku 2001 vyrábajú bieliace pásiky a táto značka je roky obľúbená v USA. Dostala sa aj k nám a právom jej patrí miesto medzi najlepšími dostupnými bieliacimi pásikmi.

Zdroj obrázka:

Autor: Prostock-studio / Shutterstock.com