Hygge atmosféra v spálni

Ostatní

S príchodom daždivých dní sa snažíme zútulniť si nielen obývačku, ale aj spálňu. Práve v týchto dvoch miestnostiach budeme tráviť voľné chvíle počas daždivých sychravých jesenných dní, či večerov.

Ak si ale chcete vytvoriť hygge atmosféru v spálni, čo všetko budete potrebovať?

Jemné posteľné obliečky

Počas zimných a jesenných večerov sa budete v spálni chcieť schovať pod periny. Ak si teda chcete vytvoriť v spálni tzv. hygge atmosféru, odporúčame vám kúpiť si nové jemné posteľné obliečky. Uprednostňujte nové bavlnené posteľné obliečky, poprípade si kúpte nové damaškové posteľné obliečky. Nové jesenné/ zimné vzory a farby vám navodia atmosféru daného ročného obdobia a jemný materiál vám poskytne pohodlie, ktoré počas vychutnávania hygge atmosféry budete chcieť mať.

Huňaté deky

Ak si ale chcete navodiť hygge atmosféru v spálni, okrem jemných posteľných obliečok odporúčame doniesť si do spálne huňaté teplé deky. Štýlovými dekami sú deky z hrubej priadze. Teplé vlnené deky príjemne zahrejú a spolu s horúcou šálkou kávy, či čaju dokážu navodiť tú pravú hygge atmosféru. Akonáhle sa zotmie, stačí zatiahnuť závesy, vziať knihu, zobrať teplý čaj a zababušiť sa pod huňatú deku. Vonku sa môžu aj čerti ženiť a vy sa budete cítiť maximálne pohodlne.

Vonné sviečky

Počas jesene a zimy budeme viac svietiť. Aby sme si však miestnosť nielen presvetlili, ale aj krásne rozvoňali, mali by sme si kúpiť vonné sviečky. Uprednostňujte bio vonné sviečky, ideálne relaxačné vône, ktoré navodia tú správnu hygge atmosféru.

Rozmiestnite si ich na bezpečné miesto, trebárs na parapety. Dávajte však pozor na záves, či záclonu. Zabezpečte miesto, kde plánujete umiestniť sviečky.

Vychutnajte si v spálni hygge atmosféru. Okrem vyššie spomínaných vecí odporúčame do spálne si zabezpečiť aj viac dekoračných vankúšov, ale napríklad aj väčší pletený úložný kôš, do ktorého si môžete uložiť časopisy, knihy, ale aj ďalšie deky.

Zdroj obrázka:

Autor:  Igisheva Maria / Shutterstock.com