iPhone 8 a iPhone 8 Plus: Čo potrebujete vedieť

Ostatní

Čo znamená bezdrôtové nabíjanie, čo to znamená pre iPhone?

Z hľadiska dizajnu sa iPhone 8 a 8 Plus od iPhone 7 a 7 Plus príliš nezmenili. Áno, majú sklenené chrbty, ktoré uľahčujú bezdrôtové nabíjanie a kozmeticky ich odlišujú od svojich predchodcov. Ich rozmery sú odlišné len v zlomkoch milimetrov.

IPhone 8 je 0,2 mm hrubší ako iPhone 7 a približne 0,1 mm vyšší a širší. Štandardný list kopírovacieho papiera má hrúbku približne 0,05 mm, takže 0,2 mm je približne o hrúbke štyroch listov kopírovacieho papiera naskladaných spolu. Niektoré mäkšie puzdra pre iPhone 7 a 7 sú však kompatibilné s iPhone 8 a 8 Plus.

iPhone 8 môžete bezdrôtovo nabíjať so zapnutým krytom, pokiaľ puzdro nie je príliš hrubé

Testovali sme nový telefón iPhone 8 a 8 Plus s rôznymi puzdrami a bezdrôtovými nabíjacími podložkami a zistili sme, že bezdrôtové nabíjanie funguje, ak je puzdro tenšie ako 3 mm. (Môže to stále fungovať, ak je puzdro trochu silnejšie, ale najnovšie nabíjacie podložky sú uvedené ako špecifikácia bezdrôtového nabíjania 3 mm alebo menej). Veľa ochranných puzdier, má hrúbku menšiu ako 3 mm a počas bezdrôtového nabíjania ich môžete mať na telefóne.

Nekupujte puzdro iPhone 7 za predpokladu, že sa zmestí na iPhone 8

Ak vlastníte puzdro na mobilný telefón iPhone 7/7 Plus, môžete skontrolovať, či sa zmestí na váš nový iPhone 8/8 Plus. Ale ak nakupujete nový obal pre svoj iPhone 8/8 Plus, uistite sa, že je uvedený ako kompatibilný.

Kryt na mobilným telefónom s rozšíreným slotom pre kreditné karty na chrbte nemusia pracovať s bezdrôtovými nabíjacími podložkami

Závisí to od toho, do akej miery slot zdvihne telefón od nabíjacej podložky. Opäť platí, že musíte dodržať pravidlo 3 mm, aby ste zaistili kompatibilitu bezdrôtového nabíjania.