Jednoduchý spôsob, ako sa objednať k lekári a vyhnúť sa čakaniu v čakárni

Ostatní

Objednávanie k lekárovi bolo dlhodobo problémové v takmer každej slovenskej nemocnici. Viaceré nemocnice sa trápia s nedostatkom lekárov a pacienti, ktorí sa chcú dostať ku konkrétnym špecialistom, si neraz musia vystáť rady v čakárni, kým ich lekár vôbec objedná na konkrétny termín. Dovolať sa do niektorých ambulancií je totiž problém a pacienti sú tak nútení ísť priamo do ambulancie.

Situácia ohľadom koronavírusu nám ukázala, ako veľmi je potrebná informatizácia. Keď boli obmedzené možnosti ísť na úrad, vtedy nám veľmi pomohlo, keď sme si niektoré veci mohli vybaviť aj cez internet.

Ak sa chcete vyhnúť čakaniu v čakárni, no zároveň sa potrebujete objednať k lekárovi- špecialistovi, prezradíme vám, ako sa objednať k lekárovi a vyhnúť sa čakaniu v lekárni. Nebude sa ale jednať o telefonické objednávanie.

Internetový portál, na ktorom si môžete vyhľadať lekára

Ak sa potrebujete objednať k lekárovi- špecialistovi a potrebujete si nejakého vo vašom okolí nájsť, nemusíte behať po nemocnici, ale si môžete nájsť internetový portál, na ktorom si môžete vyhľadať lekára- špecialistu. Prečo by si ale lekári mali vyberať internetový portál, napríklad internetový portál TopDoktor?

Výhodou známeho internetového portálu TopDoktor pre lekárov je 30% úsporu času v ordinácii, 40% zníženie výpadkov termínov, zviditeľnenie ambulancie a 24-hodinová podpora pre lekárov a pacientov.

Pacienti majú zase výhodu v tom, že sa môžu objednať k lekárovi z pohodlia domova a bez toho, aby museli volať do ambulancie. Ak napríklad potrebujete ísť na RTG do Bratislavy, môžete si na ňom nájsť lekárov, ktorí pôsobia v Bratislave.

Objednávanie z pohodlia

Kým lekári majú možnosť zviditeľniť sa prostredníctvom tohto portálu a lepšie si zmanažovať prácu, pacienti sa vyhnú dlhému čakaniu v čakárniach na termín. Na portáli si môžete vyhľadať lekára podľa mena, špecializácie alebo mesta. Pri konkrétnom lekárovi si vyberiete konkrétny voľný termín, vyplníte kontaktné údaje a rezerváciu a potom stačí už len ísť k lekárovi v daný termín, ktorý ste si vybrali. Online objednávanie k lekárovi z pohodlia domova má byť samozrejmosť, obzvlášť v tejto dobe, kedy na nás zo všetkých strán číha nebezpečný vírus.

Zdroj obrázka:

Autor:  ESB Professional / Shutterstock.com