Jeseň a zima si vyžadujú zvýšenú starostlivosť o auto

Ostatní

Prišla jeseň, sychravé počasie a čoraz viac si začíname uvedomovať, že sa blíži zima. Okrem iného je zima tradične obdobím, kedy dostáva extra zabrať nielen naša imunita, ale aj auto, ktoré si vyžaduje zvýšenú starostlivosť.

Prezúvate si pneumatiky svojpomocne? Nezabudnite na správne dohustenie

Ešte pred zimou je však potrebné prezuť pneumatiky. Ak máte obe sady pneumatík zvlášť na diskoch, možno patríte k ľuďom, ktorí prezúvajú svojpomocne. V takom prípade sa vám hodí mať aj kompresor, aby ste mohli v prípade potreby dofúkať čerstvo obuté zimné pneumatiky.

Pre takéto domáce použitie sú najideálnejšie bezolejové kompresory, ktoré dokážu stlačiť vzduch bez znečistenia olejovými výparmi. Sú vhodné práve na nafukovanie pneumatík áut a využijete ich aj v prípade, že máte doma bicykle, či potrebujete nafúkať loptu a podobne. Keďže nepoužívajú olej, sú bezolejové kompresory bezúdržbové.

Nabíjačku autobatérií budete určite raz potrebovať

V úvode sme spomenuli, že zima predstavuje zvýšenú záťaž pre naše automobily. To platí pre celú škálu komponentov, z ktorých sa autá skladajú. Zrejme najčastejším problém, ktorému vodiči kvôli zime čelia je, že ráno sadnú do auta, chcú naštartovať, ale auto neštartuje. Dôvod? „Vymlátená“ autobatéria.

S rýchlejším vybíjaním batérie počas zimy sa môžete stretnúť pri smartfóne, pri fotoaparáte, takže niet sa čo čudovať, že sa to týka aj batérií v automobiloch. Obzvlášť ak nejazdíte príliš často, ale aj v prípade, že jazdievate len na krátke vzdialenosti, počas ktorých sa batéria nestihne dobiť a vyrovnať tak stratu, ktorá bola spôsobená naštartovaním.

Preto je dobré mať doma spoľahlivú nabíjačku autobatérií, ktorá vám pomôže v takejto nepríjemnej situácií. A taktiež sa oplatí v aute mať štartovacie káble ak nenaštartujete niekde mimo svojho domova.

Zdroj obrázka:

Autor: Twinsterphoto / Shutterstock.com