Jeseň na Slovensku? Zavítajte na Liptov a do Jasnej

Ostatní

Leto je už nenávratne preč a mnohí z vás aj napriek nie veľmi priaznivej situácii plánujete ísť na pár dní mimo domu. Aj keď je cestovanie do zahraničia obmedzené, to však neznamená, že nemôžete spoznávať krásne miesta u nás doma.

Jeseň býva charakterizovaná síce nestálym sychravým počasím, no akonáhle vykukne slniečko aj v horách, nemusíme sa báť intenzívnych búrok a lejakov ako cez leto.

Ak hľadáte zaujímavé miesto na trávenie jesennej dovolenky, vyberte si Liptov a Jasnú.

Kúpanie na Liptove

Na letné kúpaliská si budeme musieť počkať ešte nejaké tie mesiace. To však neznamená, že počas jesene a zimy sa nebudeme mať kde kúpať. Na Slovensku máme množstvo termálnych kúpeľov, ale aj termálnych kúpalísk, či aquaparkov, ktoré fungujú aj po skončení leta.

Ak sa chcete kúpať, odporúčame vám ísť do Aquaparku Tatralandia, do Vodného parku Bešeňová, či do Aquacity Poprad. Stačí si nájsť útulné ubytovanie na Liptove a všetky tieto aquaparky budete mať blízko.

Demänovské jaskyne

Demänovské jaskyne sú najviac navštevované najmä v lete, kedy sú zároveň príjemným osviežením v horúčavách. Ak ale plánujete ísť do Demänovskej doliny, ktorá sa nachádza na Liptove, odporúčame vám návštevu Demänovských jaskýň.

Demänovská jaskyňa Slobody a Demänovská ľadová jaskyňa sú skvosty, ktoré máme u nás na Slovensku. Dokonca druhá menovaná jaskyňa je považovaná za jednu z najstarších známych jaskýň v Európe.

Chopok, Ďumbier

Ak si rezervujete ubytovanie v Jasnej, trebárs v najmodernejších apartmánoch v Jasnej, rozhodne si nenechajte ujsť výstup na Chopok, či Ďumbier. Pod Chopok sa dokážete bez problémov doviezť lanovkou. Na Ďumbier si to ale budete musieť odkráčať. Je to síce dlhá, ale zato pomerne nenáročná turistika po hrebeni, ktorú zvládnu aj menej zdatní turisti.

Zdroj obrázka:

Autor: / Shutterstock.com