Ktoré poruchy práčok vyriešite aj bez opravára?

Ostatní

Moderné práčky sa o našu bielizeň dokážu postarať omnoho lepšie a efektívnejšie, než ich predchodkyne. Dokážu aj počas prania prispôsobovať rôzne parametre programu, aby bola bielizeň dôkladne, ale zároveň šetrne vypraná a naviac s použitím čo najmenšieho množstva energií.

Hlási práčka problém s dvierkami?

Samozrejme ani najmodernejšie práčky nie sú dokonalé a občasným poruchám, či potrebe kúpiť náhradné diely Bosch, sa nevyhýbajú. Nie vždy je však potrebné zháňanie opravára. Niektoré problémy môžete jednoducho vyriešiť aj svojpomocne.

Identifikácia porúch je na moderných práčkach zjednodušená vďaka tomu, že práčka vám na displeji ukáže chybový kód. Aj keď na prvý pohľad nič nehovoria, v manuáli od vašej práčky nájdete vysvetlivky, podľa ktorých zistíte, čo ktorý chybový kód znamená.

Aké sú teda pomerne časté poruchy práčok, ktoré môžete vyriešiť aj bez opráva? Môžu to byť nesprávne zatvorené dvierka, respektíve neschopnosť práčky ich zamknúť. Niekedy postačí dvierka otvoriť a znova zavrieť, prípadne na chvíľu odpojiť a znova pripojiť práčku do siete, či v nej nechať menej bielizne.

Studená voda, bubon sa neotáča alebo práčka tečie?

Čo keď práčka nezohrieva vodu? Túto úlohu má na starosti ohrievacie teleso Bosch. Nie vždy je však potrebná jeho výmena. Skúste najskôr použiť menej pracieho prostriedku. Ak ho totižto použijete príliš veľa, množstvo vytvorenej peny môže spôsobiť, že ohrievacie teleso nedokáže zohrievať vodu.

Aj problém s bubnom, ktorý sa neotáča, môže vyžadovať servis alebo jednoduché rozloženie bielizne na menšie časti. To je prvou vecou, ktorú by ste mali skúsiť. Ak to však nepomôže, bez servisu to zrejme nevyriešite.

A na záver, nočná mora každého alebo skôr susedov pod vami? Tečúca práčka. Príčinu je potrebné hľadať v tesneniach. Buď pri prívode vody, alebo v prípade spredu plnených práčok aj na tesnení dvierok.

Zdroj obrázka:

Autor: LightField Studios / Shutterstock.com