Kúpili ste si holobyt? Ponúkame vám praktické rady, ktoré oceníte pri zariaďovaní

Ostatní

Zariaďovanie domácnosti je príjemná činnosť, ktorá po náročnom vybavovaní hypotéky a potrebných dokumentov nám príde ako maličkosť. Ak ste si ale kúpili holobyt, určite sa chystáte využiť výhodu tohto bytu, že si ho môžete zariadiť presne podľa seba, podľa svojho vkusu.

Aké praktické rady ale pri zariaďovaní holobytu oceníte?

Súlad podlahovej krytiny

Keď sa začína rekonštruovať, vždy sa hovorí, že treba začínať od podlahy. Práve podlahy sa týka naša prvá rada. Ak máte malometrážny byt, musíte urobiť všetko pre to, aby ste byt zväčšili. Podariť sa vám to môže práve tak, že do všetkých miestností, s výnimkou WC a kúpeľne dáte rovnakú podlahovú krytinu. Súlad podlahovej krytiny opticky zväčšuje celý byt a zabezpečí tak plynulý prechod z miestnosti do miestnosti. Pokladanie podlahy rovnakým smerom dokáže zázraky, preto ak objednávate podlahovú krytinu, vyberte si typ a farebné prevedenie, ktoré si viete predstaviť v celej domácnosti.

Ak si vyberiete modernú plávajúcu podlahu, odporúčame vám dávať si zvukovú izoláciu pod plávajúcu podlahu. Lepšia zvuková izolácia pod plávajúcu podlahu pomôže zlepšiť susedské vzťahy a ochráni susedov pred hlukom spôsobeným chôdzou po podlahe.

Ladenie nábytku s podlahou

Akonáhle už budete mať vybratú podlahu, je veľmi dôležité zladiť k nej aj nový nábytok. Nezávisle od toho, či si dávate nábytok vyrobiť na mieru, alebo si ho kúpite v obchode s nábytkom, ladenie nábytku je veľmi dôležité. Viete si predstaviť, že by vám nový nábytok splýval s novou podlahou? Miestnosť by pôsobila zvláštne a nevynikol by ani nábytok, ani podlaha.

Pri umiestňovaní nábytku dávajte pozor, aby sa nezhoršili akustické podmienky. Pri zariaďovaní nie nie potrebné myslieť len na zvukovú izoláciu podlahy, stien, stropu, ale aj na akustiku. Dobrá akustika vám pomôže výrazne zlepšiť podmienky na bývanie.

Zdroj obrázka:

Autor: Solis Images / Shutterstock.com