Kupujete novú posteľ? Výberu matracov venujte extra pozornosť

Ostatní

Pri zariaďovaní spálne sa všetko točí okolo postele. Jej rozmery a umiestnenie zvykneme riešiť ako prvé a až potom prichádza na rad ostatné zariadenie spálne. Je to logické, veď spálňa je hlavne na spanie a spíme na posteli.

Jeden alebo dva?

Čo by to však bola za posteľ bez matraca? V skutočnosti to je matrac, ktorý v oveľa väčšej miere vplýva na kvalitu nášho spánku. Často však ľudia vyberajú matrac ako len akýsi doplnok k posteli a zoberú prvý, ktorý im predajca ponúkne. Netvrdíme, že je to zákonite zlá voľba, ale často sú oveľa lepšie.

Matracu by ste však mali pri riešení svojho miesta na spanie venovať prakticky najväčšiu pozornosť. A pokiaľ hovoríme o výbere matraca, resp. matracov pre manželskú posteľ, začať by ste mali s rozhodnutím, či si vyberiete dva samostatné matrace 90×200, alebo zvolíte jeden veľký matrac 180×200.

Viac výhod má kúpa dvoch samostatných matracov

Bez „naťahovania“ rovno povieme, že lepšou voľbou sú dva samostatné matrace. Okrem praktických dôvodov, čo sa týka manipulácie s matracom, či jeho čistenia, je hlavným dôvodom takejto voľby to, že budú mať obaja partneri umožnené vybrať si matrac presne na mieru. A nič lepšie ako kúpu matraca na mieru urobiť pre komfortný spánok ani nemôžete. A ak ste túžili po polohovacích roštoch, môžete ich mať jedine so samostatnými matracmi.

A ostali vôbec nejaké faktory, na základe ktorých by ste mali svoju pozornosť upriamiť na ponuku matracov 180×200 a vybrať si z nich jeden, ktorý budete so svojou polovičkou zdieľať? Ale áno. Zrejme najčastejším faktorom, ktorý hrá v prospech jedného veľkého matraca, je cena. Jeden veľký matrac je totižto lacnejší ako dva malé. A druhou výhodou je, že s jedným veľkým matracom vám v strede postele nevznikne medzera, ktorú niektorí ľudia jednoducho nestrpia.

Zdroj obrázka:

Autor: Friends Stock / Shutterstock.com