Manipulačná technika aj pre váš sklad

Ostatní

Každý sklad, v ktorom sa denne manipuluje s ťažkým tovarom, potrebuje mať zamestnancov, ktorý sú schopní túto manipuláciu zvládnuť. Preto každého nového zamestnanca alebo zamestnankyňu najskôr pošlite do posilňovne nabrať poriadne svaly. Dobre, žartujeme, nato predsa slúži užitočná manipulačná technika.

Maximálna obratnosť v úzkych priestoroch

Tú vyberáme podľa špecifických potrieb skladu. Ak potrebujete prepravovať tovar na kratšie vzdialenosti alebo ho nakladať bez toho, aby ste ho potrebovali vysoko dvíhať a zároveň potrebujete s tovarom manévrovať v stiesnených priestoroch, so všetkým vám pomôžu nízkozdvižné paletové vozíky.

Úzke uličky v sklade, tesné nákladné plochy vozidiel, či strmé rampy, dobrý paletový vozík musí všetky tieto podmienky zvládnuť bez toho, aby bol ovplyvnený jeho manipulačný výkon. Podstatné sú tým pádom hlavne kompaktné vonkajšie rozmery a presné riadenie.

Rýchlo a bezpečne zdvihne aj ten najťažší náklad

Ak potrebujete dvíhať tovar vyššie alebo potrebujete manipulovať s ťažším nákladom, budete potrebovať elektrické vysokozdvižné vozíky. Tie dokážu bezpečne a spoľahlivo manipulovať s nákladom až do 8 ton. Takže aj bez spaľovacieho motora to nie sú žiadne „padavky“.

Určite vám napadlo, že to už je poriadny náklad, ktorý v prípade nehody môže spôsobiť nešťastie. Preto je pri vysokozdvižných vozíkoch bezpečnosť na prvom mieste. Tie naozaj kvalitné modely ponúkajú už v základnej výbave množstvo bezpečnostných prvkov nielen na ochranu nákladu pred poškodením, ale hlavne chránia samotného vodiča pred úrazmi.

Naviac sú elektrické vysokozdvižné vozíky ekologickejšie a bez problémov ich môžete dlhodobo používať aj v uzavretých priestoroch, keďže neprodukujú žiadne emisie. To určite ocení každý, kto niekedy pracoval v zle vetranom sklade, v ktorom sa premávali staré dymiace vysokozdvižné vozíky.

Zdroj obrázka:

Autor: Dmitry Kalinovsky / Shutterstock.com