Nájdite si partnera, s ktorým vám bude dobre

Ostatní

Keď sa nám dlhodobo nedarí nájsť si niekoho, s kým by sme zdieľali všetky svoje pocity, záujmy, myšlienky, upadáme do depresií. Dnes sú vzťahy povrchné a sú prípady, kedy sú niektoré osoby radšej sami bez partnerov ako by mali partnera striedať každého pol roka.

Ak nemáte partnera, nájdite si takého, s ktorým vám bude dobre. Predtým si však prečítajte pár dôležitých a praktických rád.

Poučte sa z minulosti

Ak si chcete nájsť nového partnera, s ktorým vám bude dobre, je potrebné poučiť sa z minulosti. Viaceré osoby si hľadajú podobné typy partnerov aj napriek tomu, že im to s tými predchádzajúcimi nevyšlo. Je nutné hodiť za hlavu minulosť, poučiť sa z nej a následne sa sústrediť na zoznámenie s niekým novým, niekým inšpiratívnym a povahovo podobným.

Nemá zmysel vracať sa do minulosti, trápiť sa tým čo bolo. Zmysel má sústrediť sa na niečo nové, na iné osoby, ktoré sa vám budú páčiť najmä po povahovej stránke, aj keď výzor je tiež veľmi dôležitý.

Nerozhoduje len za seba

Ak ste boli dlhodobo bez partnera, určite to bude pre vás veľká zmena. Zrazu budete dvaja. Nebudete sa rozhodovať len sami za seba, ale budete rozhodovať spoločne. Ako pochopiť vzťah, aby ste tentokrát neboli sklamaní? Rozhodne tak, že s partnerom si musíte sadnúť predovšetkým povahovo. Nesmiete byť sebeckí, musíte brať do úvahy aj názor partnera a pri konfliktoch sa nesmiete urážať, pretože takto nič nevyriešite.

Ak si chcete nájsť partnera, s ktorým vám bude dobre, niekedy je lepšie na nič netlačiť. Možno vám to nebude príjemné byť bez partnera. Má však zmysel naháňať niekoho len preto, lebo už neznesiete byť slobodní? Niekedy treba tomu nechať čas. Nikdy sa však do vzťahu nehrňte a dôkladne si premyslite, či práve daná osoba je tá pravá. Hádky prídu, to je normálne. Nikdy však netolerujte chorobnú žiarlivosť, neustále kontrolovanie a psychický nátlak.