Nemáte kanalizáciu? Pomôže vám dobrý septik

Ostatní

Viaceré slovenské regióny stále nemajú zavedenú kanalizáciu. Kanalizačné prípojky sa budú v niektorých regiónoch pomaly a tak sú obyvatelia závislý na vlastných žumpách, ktoré im zabezpečujú uskladňovanie odpadových vôd. Keďže klasické žumpy je však po naplnení vyvážať, prináša to podstatne viac starostí, ako keby boli rodinné domy napojené na kanalizáciu.

Ak nemáte kanalizáciu, vyriešte to kúpou septiku.

Prečisťovanie odpadových vôd v rámci konštrukcie

Ak by ste si chceli predstaviť, ako vlastne funguje septik, predstavte si ho tak, že odpadové vody, ktoré sa do neho dostanú, prečisťuje v rámci svojej konštrukcie. Zároveň tak nie je potrebný častý vývoz odpadových vôd ako v prípade klasických žúmp. Septiky dnes môžete objednávať aj z pohodlia domova. Jedná sa o žumpy, ktoré práve kvôli prečisťovaniu v rámci svojej konštrukcie šetria životné prostredie. Väčšina ľudí žijúcich na dedine totiž vypúšťa obsah žumpy do pôdy a do vodných tokov, čím zapríčiňuje ich znečistenie. Septik vám ušetrí nielen peniaze kvôli vývozu odpadových vôd, ale vám aj pomôže chrániť životné prostredie.

Vykopaná jama a lacný dovoz

Ak si objednáte septik, musíte ale počítať s tým, že si jamu budete musieť pripraviť vopred. Informujte sa ešte predtým, ako začnete kopať, aká veľká a hlboká má byť jama, do ktorej vám následne vložia septik. Nemusíte ale riešiť samotné umiestnenie, to vám pomocou techniky zabezpečí firma, kde si objednáte septik.

Odporúčame vám objednávať septiky od firmy, ktorá má sídlo blízko vášho trvalého bydliska. Takto dokážete ušetriť nemalé finančné prostriedky na dovoze. Čím dlhšia vzdialenosť, tým drahší bude dovoz. Ak teda bývate v okolí mesta Trebišov, vyberajte žumpy v Trebišove.

Vysporiadajte sa s absenciou kanalizácie tak, že si do svojej záhrady umiestnite nový kvalitný septik. V prípade, že si dáte septik na miesto, kde prechádzate autom, odporúčame vám dokúpiť si k septiku aj príjazdovú dosku, ktorá má za úlohu septik chrániť.

Zdroj obrázka:

Autor: Phattara Away / Shutterstock.com