Niekoľko tipov pre všetkých, ktorí budú rekonštruovať malú kúpeľňu

Ostatní

Pri rekonštrukcii bytovej kúpeľne takmer každý naráža na jeden závažný problém. Je ním málo priestoru. Áno, bytové kúpeľne sa zväčša nemôžu pochváliť priestorom, ktorý ponúkajú, práve naopak. Ak však chcete aj z malej kúpeľne vyčarovať ideálnu oázu pokoja, inšpirujte sa našimi tipmi.

Svetlý obklad, zavesený nábytok a sprchový kút

Začnime obkladom. Iste, reálne kúpeľňu nezväčšíte nijakým obkladom, ale opticky to môžete urobiť celkom jednoducho. A to tak, že si vyberiete svetlý obklad bez veľkých výrazných vzorov, ktoré by naopak miestnosť opticky zmenšovali.

Druhý tip zrejme čakáte. Je to totižto jednoduché, nahraďte vaňu sprchovým kútom, ideálne so zástenami z priehľadného skla. Takýto sprchový kút vám reálne ušetrí priestor a zároveň aj opticky navodí pocit priestrannej kúpeľne.

Naša ďalšia rada sa bude týkať kúpeľňového nábytku. Úložný priestor je dôležitý aj v kúpeľni a v ideálnom prípade by ho mal predstavovať nábytok zavesený na stene. Získate priestor pre nohy a aj opticky miestnosť zväčšíte.

Dobré svetlo, veľké zrkadlo a nezabudnite na rohy

Aby kúpeľňa pôsobila väčšie, musí byť aj dobre osvetlená. V bytoch väčšinou nemáte v kúpeľni okno, preto hrá dôležitejšiu úlohu vhodne navrhnuté osvetlenie. Okrem šikovne umiestnených bodových svetiel sú populárne aj svietidlá, ktoré osvetľujú výlučne zrkadlo.

Keď už sme spomenuli zrkadlo aj to dokáže pekne opticky zväčšiť malú kúpeľňu. Jednoducho platí, že čím väčšie zrkadlo, tým lepšie. Vhod môže prísť aj skrinka so zrkadlom, ktorá môže vyriešiť nedostatok úložného priestoru.

Spôsobom, ako ušetriť priestor v malej kúpeľni, môže byť aj využitie rohov. Bežne to vídame na sprchových kútoch, ale čo takto do rohu umiestniť aj umývadlo? Áno, budete zrejme limitovaný, napríklad pri výbere vodovodných batérií, ale ak tak dokážete ušetriť potrebný priestor, choďte do toho!

Zdroj obrázka:

Autor: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com