Potrebujete na spánok absolútnu tmu? Máme pre vás riešenie

Ostatní

Zatiaľ čo dobrý spánok je dôležitý pre každého, jednotliví ľudia sa už odlišujú v tom, čo pre dobrý spánok potrebujú. Niekto zaspí prakticky kdekoľvek (a kedykoľvek) a niekto naopak potrebuje, aby všetko bolo tip-top.

Možno ste už aj zabudli, čo je to skutočná tma

A nielen kvalitný matrac s tvrdosťou presne podľa vlastných požiadaviek. Množstvo ľudí pre dobrý spánok potrebuje maximálnu tmu. Možno si poviete, že veď v noci tma je, tak čo je na tom. Lenže nie je tma, ako tma.

Ak máte chalupu niekde „na kraji sveta“ alebo sa vyberiete prespať na chatu, ktorá je ďaleko za ľudskými obydliami, ešte len vtedy zistíte, čo je to tma. V mestách, ale v menšej miere už aj na dedinách, je totižto veľa takzvaného svetelného smogu. Tento svetelný smog výrazne prekáža ľudom, ktorí sú citliví aj na to najmenšie svetlo počas spánku.

Pokiaľ je to aj váš prípad, potrebujete kvalitný a efektívny druh tienenia, ktorý vám prinesie vytúženú tmu pre kľudný spánok. Našťastie, v tomto smere máte v súčasnosti bohatý výber. A nielen pre obyčajné okná, ale bohatá je aj ponuka kvalitného tienenia pre strešné okná.

Máte v spálni strešné okno? Toto je ideálne riešenie pre vás

Ak máte dvojposchodový rodinný dom a vaša spálňa je na poschodí v miestnosti, kde máte strešné okná a zároveň potrebujete pre kľudný spánok maximálnu tmu, najlepšou voľbou pre vás sú účinné zatemňujúce rolety pre strešné okná. Jednoducho sa inštalujú a svoju úlohu si plnia perfektne.

Po zatiahnutí vytvoria vo vašej spálni absolútnu tmu, takže ani trocha svetla zvonka vás počas spánku budiť nebude. Vďačia za to aj kefovému tesneniu na všetkých stranách, ktoré zabraňuje svetlu, aby si našlo nejakú malú škáru, ktorou by preniklo dovnútra.

Takéto rolety však samozrejme môžete zastaviť v akejkoľvek polohe, takže ak napríklad chcete počas dňa regulovať množstvo svetla, žiaden problém. A cez leto vám takéto rolety nepomôžu len so svetlom, ale aj s horúčavou. Majú totižto reflexnú zadnú stranu.

Zdroj obrázka:

Autor: adpePhoto / Shutterstock.com