Praktické rady ako sa chrániť pred prechladnutím a chrípkou

Ostatní

Nepriaznivé počasie uplynulých týždňov spôsobilo zvýšenie chorobnosti nielen medzi deťmi, ale aj medzi dospelými, či seniormi. Ochrana zdravia je obzvlášť v tomto období veľmi dôležitá, preto rozhodne nič nepodceňte a robte všetko pre to, aby ste sa chránili pred chrípkou a prechladnutím.

Ako sa teda chrániť pred prechladnutím a chrípkou?

Pite bylinkové čaje a konzumujte veľa ovocia a zeleniny

Posilniť imunitný systém môžete predovšetkým stravou. Zvýšte preto príjem ovocia a zeleniny v tomto období a vaše zdravie sa vám odvďačí. Okrem podpory imunity vám dodá aj viac energie, ktoré v tomto zimnom období, kedy je slnečných dní pomenej, určite budete potrebovať.

Skúste si vždy na desiatu pripraviť misku s ovocím. Každý člen rodiny a najmä seniori a deti by mali mať dostatočný príjem vitamínu C z ovocia a zeleniny. Ak vám deti nezjedia veľké kúsky ovocia, skúste im spraviť ovocné smoothie. Takúto pochúťku zaručene vypijú.

Ďalej sa odporúča piť bylinkové čaje. Striedajte však bylinkové zmesi, pretože dlhodobé pitie jedného bylinkového čaju sa neodporúča. Na podporu imunity je najmä echinacea, šalvia, pamajorán, mäta, medovka. Môžete si kúpiť aj čerstvý zázvor, nastrúhať si ho a zaliať horúcou vodou. Po vyluhovaní čaj popíjať. Ak už ale pociťujete problémy s močením, odporúčame piť čaje, ktoré majú v zložení brusnicu. Ak sú ale problémy závažnejšie, nevyhnete sa návšteve urológa vo Zvolene.

Chodievajte každý deň na čerstvý vzduch

Čerstvý vzduch je potrebný pre podporu imunity. Neexistuje zlé počasie, len sa zle obliekame. Aby ste teda neprechladli a zároveň podporili svoju imunitu, chodievajte každý deň na čerstvý vzduch. Aj hodina denne stačí na to, aby sa váš imunitný systém dostatočne bránil pred baktériami a vírusmi a ochránil vás pred prechladnutím a chrípkou. Cez zimu sú rizikové aj močové cesty. Už aj v ambulancii urológa v Komárne pocítili zvýšený počet pacientov trpiacich na zápal močových ciest.

Ak sa chystáte na čerstvý vzduch, nezabúdajte sa riadne obliecť. V tomto zimnom období by malo byť samozrejmosťou funkčné prádlo, teplé ponožky, teplá čiapka a šál.

Zdroj obrázka:

Autor: VanoVasaio / Shutterstock.com