Praktické rady, ktoré oceníte pri nakupovaní nového oblečenia

Ostatní

Preplnené skrine oblečenia, ktoré sme na sebe nemali niekoľko sezón, by nás malo prinútiť premýšľať a dôkladnejšie vyberať nové oblečenie. Dostupnosť oblečenia je dnes veľká a viaceré módne reťazce sa predbiehajú, kto ponúkne väčšie zľavy.

Aké praktické rady oceníte pri nakupovaní nového oblečenia?

Nemám doma podobný kúsok?

Ak už budete pozerať eshopy s oblečením, alebo zavítate do predajní, vopred si premyslite, či nemáte doma podobný kúsok oblečenia, ktorý si plánujete kúpiť. Takto sa vyhnete kúpe podobného oblečenia a ostane vám tak miesto na nový kúsok, potrebnejší, ktorý v skrini ešte nemáte. Je potrebné vopred si premyslieť, či naozaj takýto kúsok oblečenia potrebujeme.Takto sa vyhneme kúpe oblečenia, ktoré s vysokou pravdepodobnosťou aj reálne nevyužijeme.

Ak ste si kúpili trebárs bundu z odolnejšieho softshellu, je lepšie mať v šatníku jednu kvalitnejšiu ako viac nekvalitných.

Máme ho s čím skombinovať?

Ak si budeme kupovať nové oblečenie, okrem toho, že zhodnotíme, či doma nemáme podobný kúsok, by sme si mali premyslieť aj jednotlivé kombinácie oblečenia. Ak nemôžeme s novým oblečením takmer nič skombinovať, nemali by sme si ho ani kupovať.

Kupujme si oblečenie, s ktorým dokážeme vytvoriť aspoň 7- 10 kombinácií. Takéto oblečenie má zmysel mať v šatníku.

Uprednostnite oblečenie od lokálnych výrobcov

Lacné oblečenie od fast fashion značky môže byť síce pekné, avšak kvalitu by sme za tým nemali hľadať. Ak plánujete kupovať nové oblečenie, vždy sa snažte uprednostniť oblečenie od lokálnych výrobcov. Na Slovensku, ale aj v Čechách nájdeme množstvo šikovných malých firiem, ktoré ponúkajú originálne kúsky síce v obmedzenejšom množstve, ale v oveľa väčšej kvalite.

Ak ste si kúpili vzorovanú teplákovinu v metráži, máte možnosť si nájsť šikovné krajčírky, ktoré vám z tejto látky ušijú originálny kúsok nielen pre vás, ale aj pre vaše deti.

Zdroj obrázka:

Autor: fizkes / Shutterstock.com