Prečo by mal byť drevodom vašim budúcim domovom?

Ostatní

Nech sa v súčasnosti pustíte do čohokoľvek, ponúka sa vám niekoľko možností ako danú vec zrealizovať (ak vás práve nelimitujú financie). To platí aj o stavbe domu. Toľko rôznych materiálov a postupov stavby… ako si len vybrať?

Prečo by sa dom nemohol vyrábať v hale?

Ak chcete, aby bol váš rodinný dom stavbou hodnou modernej doby, rozhodnite sa pre drevo. Áno, čítate správne, moderné drevodomy spĺňajú všetko, čo by mala moderná stavba mať. Povedzme si však, čo vlastne pod tým označením drevodom myslíme.

V prípade, že si pod pojmom drevodom predstavíte nejaký zrub na okraji lesa, to teraz nemyslíme. Pojmom drevodom alebo drevostavba sa označujú takzvané panelové prefabrikované montované stavby na báze dreva.

Poďme si však toto trochu dlhšie označenie „rozobrať na drobné“. Začnime prívlastkom panelové. Základom takýchto stavieb sú zvislé nosné konštrukcie, panely. A prečo prefabrikované? Pretože panely sa vyrábajú v hale podľa výrobnej dokumentácie. To prináša množstvo výhod: panely sú vyrobené s maximálnou presnosťou, na výrobu nemá vplyv počasie a nakoniec je možné ich dôkladne skontrolovať.

Rýchla výstavba, minimálne náklady na bývanie a záruka niekoľko desaťročí

Zatiaľ teda máme panely, ale aký je ďalší postup pri realizácii drevostavieb? Keď sú panely hotové, nemá samozrejme zmysel, aby niekde trčali vo výrobnej hale a tak sa môže prejsť do fázy výstavby, kde sa panely montujú (preto montované stavby).

Keď už sú panely na stavbe, ich montáž je expresne rýchla, trvá len dva dni. To určite ocenia aj vaši budúci susedia, keďže nebudú mať pod oknami nekonečný rad nákladných áut a neutíchajúci stavebný hurhaj. Za spomínané dva dni bude hrubá stavba hotová.

A aké sú teda takéto drevodomy? Určite vás budú zaujímať hlavne náklady na bývanie. Nemajte obavy, drevodomy sa radia medzi ultranízko-energetické stavby, takže žiadne prekvapenie v podobe veľkých nákladov na bývanie vás nečaká. Rovnako sa nemusíte báť toho, že by takýto proces výstavby bol v niečom horší ako konvenčnejšie postupy. Na drevodomy je poskytovaná záruka až 30 rokov.

Zdroj obrázka:

Autor: brizmaker / Shutterstock.com