Pri výbere nábytku nepozerajte len na farbu, či rozmery

Ostatní

Nábytok, to nie sú len dosky a pekný dizajn. Kvalita nábytku sa často ukrýva v malých detailoch, ktoré na prvý pohľad nie je vidno, ale v prípade, že nebudú fungovať tak, ako majú, rýchlo by sme si ich dôležitosť uvedomili.

Najviac namáhaná súčasť každej skrinky

Tak napríklad všemožné závesy a pánty. Absolútne nutná súčasť každej skrinky, ale kto pri výbere nábytku na ne pozerá? Ak však začnú po chvíli „haprovať“, určite si do budúcna zapamätáte, že aj na túto súčasť nábytku treba pri jeho výbere dávať pozor.

Samozrejmosťou je, aby sa skrinky vďaka nim otvárali ľahko aj v prípade, že skrinkové dvere patria medzi ťažšie. Aj zatváranie musí ísť plynulo, aby ste pri každom zatvorení nechceným tresnutím nerušili všetkých susedov. A samozrejmosťou je možnosť variabilného nastavenia, aby skrinkové dvere držali rovno a dosadali presne.

Schovajte zásuvky do nábytku

Súčasťou nábytku však niekedy bývajú aj nie úplne tradičné prvky. Takýmito prvkami môžu byť aj praktické elektrické zásuvky, ktoré sa dajú zabudovať napríklad do stola a v prípade, že ich zrovna nepotrebujete, dajú sa rôznymi spôsobmi (podľa prevedenia) ukryť.

Asi najčastejšie sa v rôznych zasadačkách, prednáškových miestnostiach alebo aj bežných kanceláriách a inde môžete stretnúť s výklopnými zásuvkami. Tie tvoria so stolom rovnú líniu a jednoducho sa vám vyklopia vždy, keď potrebujete elektrickú energiu zo zásuvky, či USB portu, alebo sa chcete pripojiť k internetu pomocou kábla.

Druhou populárnou variantou, ktorá sa využíva hlavne pri menších stoloch a skrátka všade tam, kde treba šetriť s plochou, sú výsuvné zásuvky. Princíp je rovnaký. Keď sú zasunuté, sú zarovno stola a v prípade potreby ich môžete vysunúť. Objaví sa tak „veža“ so zásuvkami a potrebnými portami. A keď máte naozaj minimum miesta, môžete si vybrať výsuvnú zásuvku v slim prevedení, ktorej priemer je tak malý ako sa len dá.

Zdroj obrázka:

Autor: Pavel Vaschenkov / Shutterstock.com