Regulácia slnečných lúčov v letných mesiacoch ako základ kvalitnej klímy v interiéri

Ostatní

Vysoké letné teploty nás trápia každý rok. Môže za to predovšetkým globálne otepľovanie a vyzerá to tak, že na vysoké letné teploty si budeme musieť zvyknúť aj nasledujúce roky. Aby sme sa však v interiéri cítili príjemne, mali by sme zabezpečiť reguláciu slnečných lúčov v letných mesiacoch.

Regulácia slnečných lúčov je základ kvalitnej klímy v interiéri.

Rolety

Patria medzi najefektívnejšiu ochranu pred slnečnými lúčmi a stále viac ľudí sa k ním opäť vracia. Ak bývate na rovine, kde nie sú žiadne kopce a nie je prakticky možné tienenie, rolety budú efektívnou tieniacou technikou do vášho domu. Môžu si ich vyberať aj tí, ktorí bývajú v paneláku. Predstavujú vysokú ochranu pred slnečnými lúčmi a dokážu ich perfektne regulovať. Vďaka tomu budete mať v interiéri príjemný vzduch aj počas najväčších horúčav. Zároveň ich môžeme považovať za najatraktívnejší doplnok interiéru. Najmä moderné látkové rolety z kvalitných látok dokážu perfektne zatemniť interiér cez najväčšie horúčavy.

Medzi najpredávanejšie rolety radíme predovšetkým retiazkové rolety, pružinové rolety, motorické rolety, ale aj plissé rolety. Vyberte si niektoré z týchto roliet do svojej domácnosti a vytvorte si v interiéri kvalitnú klímu.

Markízy

Aj keď sa jedná o exteriérové tienenie, má výrazný vplyv na vytvorenie a udržanie kvalitnej klímy v interiéri. Dokážu nielen chrániť pred slnkom, ale pomáhajú šetriť energiu a dokážu prekabátiť aj počasie. Na výber máte z terasových a balkónových markíz. Záleží od toho, ktorý priestor potrebujete chrániť. Markízy majú vplyv aj na teplotu v miestnosti, z ktorej sa prechádza do priestoru, ktorý je krytý práve markízami. Môžete si vybrať z markíz, ktoré majú kľukové, či motorické ovládanie.

Zdroj obrázka:

Autor:  Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com