Sedí vaša technika dobre na akomkoľvek povrchu? A čo vodiči?

Ostatní

To, čo platí pre osobné automobily, platí aj pre rôznu motorovú manipulačnú techniku, ktorú nájdeme v každom väčšom sklade, či pre rôzne stroje, ktoré môžeme stretnúť na stavbách. Časom skrátka vyžadujú aj väčšiu investíciu ako len doplniť palivo, či iné prevádzkové kvapaliny.

Opotrebovanie pneumatík sa netýka len osobných automobilov

A tak s výnimkou už spomínaného paliva alebo vody do ostrekovačov najčastejšie bežných vodičov zaujímajú pneumatiky a ich opotrebovanie, či pravidelné jarné a jesenné prezúvanie na letné a zimné pneumatiky. Opotrebovanie pneumatík sa samozrejme týka aj stavebných strojov, ktoré obúvajú pre ne určené špeciálne stavebné pneumatiky.

Tie musia mať vysoko odolnú konštrukciu, ktorá zvládne aj náročné podmienky, o ktoré na rôznych stavbách nie je núdza. Zároveň musia vedieť poskytnúť stroju, ktorý ich obúva, dávku stability a dobrý záber v akomkoľvek teréne, pretože hovoríme o stavbách, takže žiadny kvalitný asfalt ako na pretekárskom okruhu nečakajte.

Dlhé hodiny na jednej sedačke? Tak nech je kvalitná

A tak ako musí vďaka kvalitným pneumatikám dobre „sedieť“ stavebná a manipulačná technika, musí sa aj tým, ktorí ju obsluhujú, dobre sedieť na mieste vodiča. A to aj počas dlhočizných pracovných smien. Samozrejme, v ideálnom prípade bez toho, aby sa u vodiča po niekoľkých odpracovaných rokoch prejavovali zdravotné problémy spôsobené zlým sedením.

Našťastie existujú sedačky do takejto techniky, ktorých výrobca si zakladá práve na zdravom sedení a znižovaní rizík spojených s chorobami z povolania. To platí pre každú kvalitnú sedačku Grammer. Tento bavorský výrobca sa totižto pri návrhoch svojich sedačiek riadi najnovšími výskumami v zdravotníctve. A každý, kto aspoň raz sedačku Grammer vyskúšal, to vie potvrdiť.

Zdroj obrázka:

Autor: Juan Enrique del Barrio / Shutterstock.com