Spoznajte rozsah závitovkových prevodoviek

Ostatní

Prevodovka je jedným z najdôležitejších komponentov každého výrobného zariadenia, pretože je zodpovedná za plynulé fungovanie prevodového mechanizmu. Jej hlavným účelom je znížiť krútiaci moment výkonu motora. Aby tak bolo, musíte si ju ale niekde vybrať. Spoločnosť Forin by vám v tomto smere vedela poradiť najlepšie.

Druhy závitovkových prevodoviek

Existujú tri typy týchto prevodoviek:

  • Jednostupňová.

  • Dvojstupňová.

  • Kombinované prevodovky, ktoré pracujú na základe šnekového prevodu.

Starostlivosť o tieto zariadenia musí byť veľmi opatrná, prevodovka by mala byť pravidelne mazaná viskóznymi látkami. Toto je predpoklad na zabezpečenie bezporuchovej činnosti mechanizmu a zvýšenie jeho účinnosti. Mazanie sa vykonáva manuálne spustením kolies a skrutky do špeciálnej nádrže naplnenej mazivom.

Rozsah závitovkových prevodoviek

Šnekový pohon spôsobuje, že motor je úplne tichý. Vďaka tejto vlastnosti si závitovkové prevodovky získali veľkú popularitu v mnohých priemyselných odvetviach. Prevodovka sa používa v čerpadlách, výťahoch a eskalátoroch, dopravníkoch a elektronických mobilných bránach a ďalších zariadeniach. Závitovkový menič je tu nevyhnutným mechanizmom, pri ktorom je potrebné zvýšiť krútiaci moment so synchrónnym znížením frekvencie otáčania.

Na dnešnom trhu sa závitovková, ale aj špeciálna planétová prevodovka úspešne používa v mnohých priemyselných a poľnohospodárskych podnikoch, ktoré plnia rôzne úlohy.

Napriek relevantnosti takého mechanizmu je jeho cena relatívne nízka. A slovenský trh vo všeobecnosti a najmä Forin vám môžu ponúknuť závitovkové prevodovky a iné dôležité súčiastky priemyslu za pomerne atraktívne ceny.