Ste zasnúbení? Poradíme vám, ako postupovať pri výbere obrúčok

Ostatní

Zásnuby sú krásnym životným okamihom, ktorý je nezabudnuteľný pre obe strany. V tomto momente môžete začať s plánovaním svadby. Plánovanie svadby je dlhší proces, no sú aj páry, ktoré zvládli naplánovať svadbu za mesiac, či dva.

Ak ste zasnúbení, plánujete svadbu, ako postupovať pri výbere toho najdôležitejšieho – pri výbere obrúčok?

Spravte si prieskum

Ako prvé odporúčame robiť dôkladnejší prieskum. Mnohé ženy majú síce vybraté už klenotníctva, kde si budú objednávať obrúčky, avšak vždy si pre istotu spravte prieskum a vyberte si klenotníctvo, ktoré ponúka kvalitné obrúčky.

Prieskum môžete robiť aj cez internet. Viaceré klenotníctva majú ponuku online. Sadnite si s partnerom k počítaču a vyberajte si to, v ktorom si vyberiete svoje obrúčky.

Poprípade zájdite do klenotníctiev osobne a pozrite si ponuku v kamennej predajni.

Laďte obrúčky so zásnubným prsteňom

Keď už si spravíte prieskum a vyberiete si do úzkeho výberu pár dobrých klenotníctiev, teraz prichádza na rad výber konkrétnych obrúčok. Nezabúdajte, že nové obrúčky musia vždy ladiť so zásnubným prsteňom. Musíte vybrať taký materiál a štýl v akom je zásnubný prsteň.

Ak partnerke muž vyberie zásnubný prsteň v bielom zlate v minimalistickom prevedení, mali by sa aj obrúčky vyberať v bielom zlate a v takom istom prevedení, v akom je zásnubný prsteň.

Vyberajte set pánskej a dámskej obrúčky

Vždy je lepšie vyberať set dámskej a pánskej obrúčky ako kombinovať obrúčky z rôznych setov. Je preto nutné zhodnúť sa na konkrétnom sete, aj keď v prípade niektorých párov to môže byť ťažšie. Obrúčky predsa len lepšie vyniknú, keď sú z rovnakého setu.

Obrúčky vždy objednávajte v predstihu. Výroba na mieru nejaký čas trvá.

Zároveň ale neobjednávajte až príliš zavčasu. Môže sa stať, že sa vám hrúbka prsta zmení a na svadbe vám budú obrúčky buď príliš veľké, alebo malé.

Zdroj obrázka:

Autor: Ververidis Vasilis / Shutterstock.com