Stolové nohy, ktoré dobre vyzerajú a zvládnu veľkú záťaž? Tie kovové

Ostatní

Jedálenský stôl nie je len miestom, kde sa stretáva celá rodina pri spoločnom jedle, ale zároveň je dominantnou jedálne, respektíve jedálne a kuchyne. Rozhodne sa preto pri kúpe nového jedálenského stola oplatí zamerať nielen na jeho rozmery, ale aj na celkový dizajn.

Prejavte svoj vkus aj jedálenským stolom

Ak chcete, aby bol váš jedálenský stôl skutočnou ozdobou, nemusíte sa uspokojiť s ponukou „hotových“ stolov. Čo takto si zvlášť zadovážiť vrchnú dosku a zvlášť nohy k stolu? Znie to zložito? Ale vôbec.

Bohatá ponuka na súčasnom trhu vám umožňuje prejaviť svoj vkus a individualitu. Ak ste prezreli už množstvo jedálenských stolov a žiadny nespĺňal vaše predstavy, je to najlepšia cesta, ako mať presne podľa svojho vkusu aj v prvom rade „funkčnú“ súčasť nábytku, akou je práve jedálenský stôl.

Samozrejme, pri hľadaní ideálnej kombinácie vrchnej dosky a stolových nôh nemôžete dbať len na dizajn, ale aj na to, či sú vami vybrané nohy schopné udržať dosku a samozrejme aj ďalšiu záťaž, ktorú na ňu dáte. Pri jednom druhu stolových nôh si však budete môcť byť istý, že zvládnu udržať aj tie najťažšie stolové nohy a samozrejme aj obed pre celú rodinu a všetko ostatné, čo na stôl položíte.

Dizajn a povrchová úprava je len na vás

Hovoríme o kovových stolových nohách. Existujú v mnohých dizajnových prevedeniach od klasických štyroch rovných nôh, cez dizajnové hairpin nohy až po rôzne tvary v podobe písmen U, X, Y alebo nohy v tvare lichobežníka. Akýkoľvek tvar budú mať, môžete si byť istý, že ich konštrukcia bola navrhnutá s dôrazom na maximálnu pevnosť a to aj pri vysokej záťaži.

Aj čo sa povrchovej úpravy týka, máte na výber. Môžete si vybrať z rôznych farieb, napríklad čiernu, bielu, zlatú, či chrómovú, alebo zvoliť surovú oceľ bez povrchovej úpravy, ktorá taktiež vyzerá dobre a hlavne v interiéroch zariadených v industriálnom štýle.

Zdroj obrázka:

Autor: Zachary VanHoy / Shutterstock.com