Tipy a triky, ktoré môžete pri zariaďovaní obývačky oceniť

Ostatní

Trávime v nej veľa času, a to najmä teraz v tejto pandemickej situácii. Prijímame v nej návštevy a relaxujeme v nej večer, keď nás už nečakajú žiadne povinnosti.

Ak ale plánujete nanovo zariaďovať obývačku, ponúkame vám tipy a triky, ktoré môžete pri zariaďovaní obývačky oceniť.

Ladenie sedačky a farby steny

Práve pri sedačkách a stenách si vyberáme farby. Ak chcete zariadiť obývačku moderne a štýlovo, dávajte si pozor na ladenie sedačky a farby steny. V súčasnosti je veľmi obľúbené maľovať stenu za obývacou stenou a práve k nej by sa mala prispôsobovať aj sedačka. Keďže dnes nie je problém objednať si sedačky na mieru, čo znamená, že okrem tvaru si budete môcť vybrať aj farebné prevedenie poťahovej látky, jednoduchšie sa vám tak bude ladiť sedačka so stenou.

Ak si napríklad plánujete omaľovať stenu nasivo, môžete si zvoliť tmavomodrú, či tmavočervenú sedačku. Pri sivej farbe pekne vynikne aj horčicová farba.

Kombinujte tieto dve farby dobre, aby ste boli spokojní aj o pár rokov a cítili ste sa aj vďaka nim v obývačke príjemne.

Dominantný obraz

Pri zariaďovaní obývačky odporúčame kúpiť dominantný obraz. Ten pekne vynikne za sedacou súpravou. Môžete si kúpiť obraz na plátne, ideálne s prírodným motívom, alebo si dajte spraviť peknú fotokoláž z vlastných fotografií.

Dominantný obraz spolu s výraznejšou farbou steny za obývacou stenou a modernými sedacími súpravami vytvoria dokonalú harmóniu.

Nájsť krásne sedacie súpravy v Bratislave, či v iných slovenských mestách nebude problém. Problém ale môže byť k nim zladiť obraz, ktorý sa stane dominantným prvkom obývačky.

Okrem ladenia sedačky s farbou steny a výberu dominantného obrazu nad sedačku odporúčame kúpiť dizajnovo zaujímavú stojacu lampu.

Zdroj obrázka:

Autor: Alexndr K / Shutterstock.com