Tipy, ako skrášliť panelák a jeho okolie

Ostatní

Bývanie v paneláku je pre mnohé rodiny najlepšia možnosť, ako si zaobstarať bývanie. Aj keď ceny bytov išli rapídne nahor, stále sú atraktívnejšie byty ako rodinné domy. Ceny za pozemky sú vysoké a to nahráva práve tým, ktorí predávajú byt.

Ak ale bývate v paneláku, čo by vám pomohlo skrášliť samotný panelák a jeho okolie?

Výmena dlažby vo vchode

Vchod je spoločným priestorom, v ktorých sa nachádzajú aj schránky. Ak ale máte starú zanedbanú a popraskanú dlažbu v spoločných priestoroch, najmä vo vchode, navrhnite na domovej schôdzi výmenu dlažby vo vchode. Popraskaná dlažba predstavuje veľké riziko najmä vtedy, keď vonku prší alebo sneží. Na nekvalitnej popraskanej dlažbe hrozí riziko pošmyknutia.

O bezpečnosť a zveľaďovanie paneláku sa stará firma zabezpečujúca komplexnú správu budov.

Ak chcete teda skrášliť panelák, práve výmena dlažby vo vchode môže byť príjemným začiatkom.

Predzáhradka pred panelákom

Ak chcete skrášliť panelák, odporúčame vám spraviť predzáhradku pred panelákom. Vchod tak bude vyzerať moderne, štýlovo a budete mať pocit, akoby sa nachádzate niekde na dedine. Krásne dreviny, ťahavé rastlinky, ale aj malé jazierko pred panelákom nie je zlý nápad. Svoj úmysel je ale potrebné nahlásiť.

Predzáhradku pred panelákom ale nemôžete len tak postaviť. Je potrebné vybaviť povolenie. Ak vám ale dlhodobo robí problémy správca bytového domu, odporúčame vám ihneď tento problém riešiť rýchlou zmenou správcu bytového domu. Pravdepodobne pozemok pred panelákom patrí mestu a ak budete chcieť robiť predzáhradku, bez povolenia ju nebudete môcť spraviť.

Každopádne predzáhradka pred panelákom je pekná, útulná a priestor, ktorý je nevyužitý, sa využije spestrením okrasnými rastlinkami, či drevinami.

V paneláku sa odporúča vymeniť osvetlenie vo vchode za LED osvetlenie. Takéto osvetlenie sa odporúča aj v pivničných priestoroch.

Zdroj obrázka:

Autor:  Taigi / Shutterstock.com