Travertín ako dominantný prvok moderných interiérov

Ostatní

Každý z nás sa snaží prispôsobiť si vybavenie interiérových priestorov tak, aby sa v nich cítil maximálne komfortne. Interiérové trendy sa každý rok menia a niekedy je náročné sledovať ich a prispôsobovať sa im.

Ak si chcete zútulniť interiér, zútulnite si ho moderným travertínom. Prírodný kameň travertín je dominantným prvkom moderných interiérov.

Travertínová dlažba

Interiérové priestory sa začínajú rekonštruovať vždy od podlahy a preto ak plánujete meniť podlahu, odporúčame vám namiesto plávajúcej podlahy v niektorých miestnostiach dať travertínovú dlažbu. Vybrať kvalitnú travertínovú dlažbu nie je náročné. Uprednostnite lokálnych predajcov, ktorí si dávajú záležať na kvalite.

V čom je ale travertínová dlažba taká dobrá? Okrem toho, že je vyrobená z kvalitného prírodného materiálu má aj nadčasový dizajn, má vynikajúcu životnosť, jednoducho sa udržiava, je protišmyková a nevsakuje tekutiny. Predovšetkým nadčasový dizajn a jednoduchá údržba nahrávajú tejto dlažbe.

Travertínovú dlažbu si môžete dať do predsiene, jedálne, ale aj do kuchyne. Pekne vynikne aj v rodinných domoch, ktoré majú prepojenú obývačku s kuchyňou a jedálňou.

Travertínový obklad

Okrem modernej travertínovej dlažby môžete do interiéru dať aj travertínový obklad. Máte možnosť vybrať si z veľkoformátových obkladov, ale aj nádhernej ručne vyrábanej mozaiky. Má nadčasový dizajn a dokáže perfektne skrášliť fádne steny v interiéroch.

Ak máte krb, obložte travertínovým obkladom stenu pri a nad krbom. Pekne vynikne aj v priestrannej predsieni, či napríklad v obývačke za obývacou stenou.

Môžete očakávať aj vynikajúcu životnosť a máte možnosť vybrať si výplň a opracovanie podľa vašich predstáv.

Ak potrebuje váš interiér zmenu, odporúčame vám práve travertínový obklad a travertínovú dlažbu. Krásny prírodný obklad a dlažba nič nepokazia, práve naopak, prinesú do interiéru potrebnú zmenu.

Zdroj obrázka:

Autor: Photographee.eu / Shutterstock.com