Unikátne spôsoby, ako zvýšiť produktivitu zamestnancov v kancelárii

Ostatní

Zvyšovanie produktivity zamestnancov musí byť v popredí každej úspešnej obchodnej stratégie. Maximálne využitie vašich zamestnancov je predsa rozhodujúce pre dosiahnutie cieľov vašej značky a rast organizácie. A dosiahnuť zlepšenie výkonu sa dá niekoľkými spôsobmi a my vám pár z nich teraz predstavíme.

Upravte osvetlenie

Vďaka dobrému osvetleniu na pracovisku sa nielen ľahšie sústredíte na to, čo robíte, ale máte aj oveľa zdravšie podmienky.

Neustále napätie pri čítaní textu a sedení pred svetlou obrazovkou po dobu niekoľkých hodín v rade povedie k zníženiu produktivity a nepriaznivému ovplyvneniu zdravia pracovníkov.

Namáhanie očí vedie k bolestiam hlavy a všeobecnej ospalosti, čo v najlepšom prípade vedie k zníženiu pracovnej kapacity a v najhoršom zvyšuje úroveň neprítomnosti zamestnancov na pracovisku a súvisiace výrobné náklady.

Nastavenie pracovnej plochy

Máte v blízkosti svojho pracovného stola okrem obrazovky stolného počítača aj iné zariadenia? Multifunkčná tlačiareň s výkonnými tonermi HP by mala mať svoje miesto. Rovnako aj dokumenty, zmluvy a všetky ostatné veci, ktoré aktuálne k svojej práci nepotrebujete. Organizéry a rôzne zakladače vám na pracovnom stole dostatok miesta určite vytvoria. Neporiadok vašu produktivitu len zbytočne znižuje.

Aj dobrá stolička je dôležitá, telo potrebuje mať predsa dostatočnú oporu. Inštalácia monitorov na úrovni očí pomáha znižovať bolesť chrbta a krku, zatiaľ čo filtre na obrazovke znižujú bolesti hlavy a namáhanie očí.

Optimálna teplota

Optimálna teplota v kancelárii je potrebná pre vaše pohodlie a niekedy aj funkčnosť dobrých tonerov do tlačiarne. Ak je však v kancelárii viac zamestnancov, dosiahnuť ideálny teplotný komfort nemusí byť vždy jednoduché.

Je to bitka, medzi tými, ktorí dávajú prednosť chladnejšiemu prostrediu, a tými, ktorí sa chcú pri svojom stole cítiť príjemne a teplo. Tento problém je znásobený skutočnosťou, že rýchlosť metabolizmu u žien je v priemere o 20-32 % nižšia ako u mužov, a preto pociťujú zmeny teploty intenzívnejšie.

Každé úspešné podnikanie si však vyžaduje vysokú úroveň dôvery a spolupráce v tíme. A optimálna teplota je jedným z jemných spôsobov, ako povzbudiť rozvoj tejto kultúry. Tak na to teraz v chladnej sezóne myslite.

Palivo efektívnosti

Nesprávny výber obedov môže mať výrazný vplyv na produktivitu zamestnancov. Nemenej dôležitá je samozrejme aj strava. Všetci vieme, že je ťažké sa sústrediť na prázdny žalúdok. Dôvod je ten, že všetko jedlo v tele sa mení na glukózu, ktorú vyživuje náš mozog a umožňuje nám zostať v strehu a sústredení.

Ale pozor, povaha výživy určuje rýchlosť a trvanie uvoľňovania energie, takže správnou reguláciou potravín môžete upraviť aj trvanie produktivity. Len čo vám dôjde toto palivo, nastane energetická recesia a produktivita klesne.