Úpravy a rekonštrukcie, ktoré zvýšia úroveň a pohodlie vo vašom byte a paneláku

Ostatní

Každý z nás sa chce cítiť doma čo najlepšie. Niekedy však komfort bývania znižuje aj to, čo by malo byť samozrejmosťou. Môžeme spomenúť napríklad väčšinu panelákov na sídliskách v slovenských mestách. Aj napriek podpore zatepľovania je ich stále pomerne dosť nezateplených, čím trpia najmä obyvatelia.

Aké úpravy a rekonštrukcie zvýšia úroveň a pohodlie vo vašom byte a paneláku?

V byte zvýšia pohodlie a komfort závesné podhľady

Problematická akustika, šírenie hluku, únik tepla – tieto problémy trápia nejedného obyvateľa bytu. Ak chcú obyvatelia zvýšiť pohodlie a komfort vo svojom byte, pomôžu im závesné podhľady. Nielenže tak dokážu odstrániť stropné nerovnosti, ale zabránia tak veľkému úniku tepla a zabránia šíreniu hluku.

Na konštrukciu závesných podhľadov ale budete potrebovať CD profily. Používajú sa na podkonštrukcie závesných podhľadov. CD profil sa napája do UD profilu, ktoré kotvia do sadrokartónu po celej miestnosti.

Závesný podhľad vám miestnosti zútulní a spolu s bodovými svetlami vytvoria celok, ktorý bude pútať pozornosť každej návštevy.

Zateplenie fasády zvýši komfort všetkým obyvateľom

Ak je váš panelák ešte nezateplený, únik tepla v zime a prenikanie tepla cez panely v lete sú problémy, s ktorými sa budete musia pasovať. Práve zateplenie fasády, na ktoré sa použije kvalitný materiál, vrátane kvalitnej armovacej mriežky, pomôže vyriešiť tieto problémy.

V lete zateplenie fasády zabráni prehrievaniu interiérových priestorov a v zime sa nemusíte báť úniku tepla von cez steny.

Potrebné je aj zateplenie strechy, ktoré by malo byť realizované ideálne spolu so zateplením fasády paneláku.

Aby ste však úplne zabránili úniku tepla, potrebujete vymeniť aj okná v byte. Ak vám dobre netesnia, zateplenie fasády nebude postačovať a cez okná vám v zime bude unikať teplo von.

Zdroj obrázka:

Autor: jantsarik / Shutterstock.com