Zabezpečte mačkám a psom kvalitné krmivo

Ostatní

Mačka a pes sú domácimi miláčikmi, ktorých berieme ako členov rodiny. Čo však zanedbávame, je výber kvalitnej stravy. Každá mačka a pes potrebuje okrem vlastného pelechu, hračiek a pohybu aj kvalitnú stravu, ktorá podporuje ich vývoj a pozitívne ovplyvňuje ich zdravotný stav.

V hypermarketoch bežne dostupných u nás nie je problém vybrať si z rôznych krmív. Ťažšie je ale vybrať kvalitné krmivo.

Výber prispôsobujte veku a plemenu

Pri výbere vhodného krmiva je potrebné zohľadňovať predovšetkým vek a plemeno. Častokrát hľadíme len na ceny, pričom práve ceny nevypovedajú o kvalite. Môže sa stať, že nekvalitné krmivo nájdete aj medzi drahšími značkami. Môže sa však stať, že kvalitné krmivo nájdete aj medzi lacnejšími. Výber prispôsobujte hlavne referenciám a čo sa týka značiek, uprednostňujte zahraničných výrobcov kvalitného krmiva s množstvom pozitívnych referencií.

Nikdy nedávajte šteniatku krmivo vhodné pre dospelých psov a pre starších psov. Neposkytne mu tie živiny, ktoré potrebuje pre zdravý vývoj.

Ak máte doma mačku a je po sterilizácii, dávajte pozor na výber granúl. Sterilizované mačky potrebujú špeciálne granule pre sterilizované mačky. Na to si dávajte veľký pozor!

Keď sa objavia alergie

Zdravotné problémy sa nevyhýbajú ani psom a mačkám. Keď sa objavia alergie, vtedy len začínajú nepríjemnosti. Ako majiteľ psíka a mačky musíte myslieť na to, že ak kúpite domácemu miláčikovi zlé krmivo – s látkami, ktoré mu budú škodiť, hrozí, že výrazne ohrozíte jeho zdravotný stav. Ak máte potvrdené, že váš pes má alergiu, nakúpte značkové granule pre alergických psov.

Zabezpečte mačkám a psom kvalitné krmivo a spravte si prieskum medzi predajcami krmiva. Krmivo musí byť plné vitamínov, nesmie mať veľké množstvo éčiek a konzervantov. Ak máte doma alergického psa, či mačku, musí byť hypoalergénne.