Zdravotné problémy mužov, ktoré môžu ohroziť ich intímny život

Ostatní

Zdravie je to najdôležitejšie, čo by sme si mali chrániť, avšak väčšina z nás sa ním začína zaoberať až vtedy, keď sa objavia prvé zdravotné problémy. Najmä muži si zdravotné problémy neberú príliš k srdcu a začínajú ich riešiť až vtedy, keď je zle. Môže za to aj neochota chodiť k lekárom a dlhé čakanie na vyšetrenie.

Viete ale aké zdravotné problémy mužov môžu ohroziť ich intímny život?

Erektilná dysfunkcia

Azda najznámejším zdravotným problémom, ktorý môže ohroziť váš intímny život, je erektilná dysfunkcia. Bolo potvrdené, že tento problém trápi najmä mužov po štyridsiatke. V poslednom období ale pribúdajú najmä mladí muži, o ktorých sa hovorilo, že ich tento problém trápiť nebude.

Erektilná dysfunkcia je v podstate neschopnosť dosiahnuť erekciu. Sú to problémy s erekciou, ktoré výrazne zasiahnu intímny život partnerov. Mnohé ženy ihneď spozorujú, že niečo nie je v poriadku. Muži sa ale za tento problém hanbia a zatajujú ho, čo spôsobuje ďalšie problémy vo vzťahu. Problém dosiahnuť a udržať stoporenie penisu je však možné odstrániť.

Mnohí muži sa spoliehajú najmä na tabletky na erekciu. Takéto riešenie je ale dočasné. Aby ste sa zbavili týchto problémov, je potrebné nájsť príčinu týchto problémov s erekciou.

Začať môžete úpravou životného štýlu.

Chronické bolesti panvového dna

Možno by ste si mysleli, že tieto problémy trápia najmä ženy, avšak jedná sa výlučne o problém, ktorý trápi mužov. Chronické bolesti panvového dna sa objavujú prakticky v ktoromkoľvek veku, najčastejšie však u mužov vo veku 35-45 rokov. Tieto bolesti sa objavujú nepredvídateľne, pacienti ich lokalizujú výhradne len na oblasť panvy. Častokrát sú sprevádzané aj erektilnou dysfunkciou. Chronická bolesť panvového dna je o to horšia, lebo spôsobuje problémy s močením, ale bez infekcie močových ciest.

Príčinou týchto bolestí sú predovšetkým zápaly, úrazy, či neuropsychické problémy.

Zdroj obrázka:

Autor: tommaso79 / Shutterstock.com